Alien: Covenant a jeho druhý trailer!

Od premiéry filmu Prometheus, ktorý je zatiaľ posledný film zo série Alien, uplynulo už päť rokov a s ním zostalo aj mnoho nezodpovedaných otázok. Štúdio Fox prináša ďalšie pokračovanie už 19. mája, ktoré sľubuje krviprelievanie a návrat ku koreňom prvého filmu Alien. Ako aj nový film zo série Predátor, tak aj Alien: Covenant bude držiteľom R-hodnotenia, takže nový počin od Ridleyho Scotta sa nás bude snažiť vydesiť tak, ako nikdy predtým.

Prvý zaujímavý fakt je, že v traileri chýba James Franco, ktorý mal predsa hrať kapitána Bransona, takže kde je? Predovšetkým si musíme povedať, že ide asi o ďalší marketingový ťah a Jamesa Franca uvidíme až v kine.

Ďalej si môžme všimnúť, že na planéte, na ktorú prišli, je zasadená pšenica. „Kto ju zasadil?“ otázka, ktorá zaznela od člena kolonizačného tímu a my sa môžme len domnievať, že planéta je už niekoho domovom. „Žiadne vtáky, žiadne zvieratá. Nič.“ opäť veta, ktorá poukazuje na tajomstvo, ktoré planéta ukrýva.

Vo filme sa samozrejme objaví aj “facehugger“, malý parazit, ktorý sa prisaje na tvár a z hostiteľa urobí nový domov pre vyliahnutie nového votrelca. V traileri sa objaví, keď pristane na tvári jedného z člena posádky a v momente, kedy vylieza z chrbta z ďalšieho člena posádky, čo sme mohli  detailnejšie vidieť už v prvom traileri.

 

Ďalšia zaujímavá a zároveň aj tajomná pasáž z traileru je moment, kde môžme spozorovať tajomnú postavu v kapucni, ktorá stojí a strieľa do vzduchu. Túto istú postavu môžme vidieť aj vo chvíli, kde prechádza cez územie posiate telami k obrovskému chrámu. Existuje teória, že ide o Shaw alebo o androida Davida z predchádzajúcej časti Prometheus, ale keďže film nemá byť pokračovaním, tak tieto teórie sa stávajú málo pravdepodobnými.

Konečne sa dostávame do momentu, kde nám tvorcovia predstavia Xenomorpha vo svojom plnom obraze: rýchly, desivý a silný, ako môžme vidieť v okamihu, kde sa snaží dostať do vesmírnej lodi pomocou hlavy. Xenomorph zaručuje, že film bude plný krvi a my sa máme na čo tešiť.

Existuje teda nejaká spojitosť medzi Alien: Covenant a filmom Prometheus? Dozvieme sa to teda asi až v kine 19. mája 2017.

                                                                                                                                                                                           Zdroj: screenrant.com

Erik

Erik

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.