Alien: Covenant a jeho druhý trailer!

Od premiéry filmu Prometheus, ktorý je zatiaľ posledný film zo série Alien, uplynulo už päť rokov a s ním zostalo aj mnoho nezodpovedaných otázok. Štúdio Fox prináša ďalšie pokračovanie už 19. mája, ktoré sľubuje krviprelievanie a návrat ku koreňom prvého filmu Alien. Ako aj nový film zo série Predátor, tak aj Alien: Covenant bude držiteľom R-hodnotenia, takže nový počin od Ridleyho Scotta sa nás bude snažiť vydesiť tak, ako nikdy predtým.

Prvý zaujímavý fakt je, že v traileri chýba James Franco, ktorý mal predsa hrať kapitána Bransona, takže kde je? Predovšetkým si musíme povedať, že ide asi o ďalší marketingový ťah a Jamesa Franca uvidíme až v kine.

Ďalej si môžme všimnúť, že na planéte, na ktorú prišli, je zasadená pšenica. „Kto ju zasadil?“ otázka, ktorá zaznela od člena kolonizačného tímu a my sa môžme len domnievať, že planéta je už niekoho domovom. „Žiadne vtáky, žiadne zvieratá. Nič.“ opäť veta, ktorá poukazuje na tajomstvo, ktoré planéta ukrýva.

VIAC:  Čo ak...?

Vo filme sa samozrejme objaví aj “facehugger“, malý parazit, ktorý sa prisaje na tvár a z hostiteľa urobí nový domov pre vyliahnutie nového votrelca. V traileri sa objaví, keď pristane na tvári jedného z člena posádky a v momente, kedy vylieza z chrbta z ďalšieho člena posádky, čo sme mohli  detailnejšie vidieť už v prvom traileri.

 

Ďalšia zaujímavá a zároveň aj tajomná pasáž z traileru je moment, kde môžme spozorovať tajomnú postavu v kapucni, ktorá stojí a strieľa do vzduchu. Túto istú postavu môžme vidieť aj vo chvíli, kde prechádza cez územie posiate telami k obrovskému chrámu. Existuje teória, že ide o Shaw alebo o androida Davida z predchádzajúcej časti Prometheus, ale keďže film nemá byť pokračovaním, tak tieto teórie sa stávajú málo pravdepodobnými.

Konečne sa dostávame do momentu, kde nám tvorcovia predstavia Xenomorpha vo svojom plnom obraze: rýchly, desivý a silný, ako môžme vidieť v okamihu, kde sa snaží dostať do vesmírnej lodi pomocou hlavy. Xenomorph zaručuje, že film bude plný krvi a my sa máme na čo tešiť.

VIAC:  Čo ak...?

Existuje teda nejaká spojitosť medzi Alien: Covenant a filmom Prometheus? Dozvieme sa to teda asi až v kine 19. mája 2017.

                                                                                                                                                                                           Zdroj: screenrant.com

Erik

Erik

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.