Americká adaptácia Death Notu dostáva prvý plnohodnotný trailer!

S trailermi sa opäť roztrhlo vrece a do tej poslednej várky patrí aj oficiálny trailer na Neflixovskú adaptáciu Death Notu. Už len strohý teaser trailer rozpútal okolo filmu hotové peklo rozporuplných reakcií a názorov, no tentokrát sa debata posúva na úplne inú úroveň. Zatiaľ čo pri teaseri prevažovali neutrálne a kladné reakcie, tak tento trailer sa bije s rovnomerným počtom kladných a aj záporných názorov, a prečo tomu tak je môžete sami usúdiť prostredníctvom nižšie priloženého traileru.

Trailer nám ponúka pekný pohľad na to, ako veľmi urobili Američania Death Note podľa seba, a či sa vôbec držali Japonskej predlohy. Kauzou “whitewashingu” sa snáď už ani netreba zaoberať, lebo sa stala samozrejmosťou. Aj pri prvom zhliadnutí môžeme pokojne usúdiť, že najväčšou zmenou si prešli najmä hlavné postavy(nehľadiac na výzor), keďže od svoje podstaty sú na míle ďaleko. Pôvodný Death Note bol charakteristický priam nadľudsky inteligentnou hrou medzi Lightom a L-om, pričom nikdy sa priamo neodhaľovali a o akýchsi akčných sekvenciách zo strany týchto dvoch postáv sa ani nedá hovoriť.

VIAC:  Čo ak...?

Tu to je úplne naopak. Inteligentná hra sa vytráca, prichádza prejavovanie pocitov a akcia. Akurát Ryuk v podaní Willema Dafoeho sa stále ukazuje ako eso v rukáve, ktoré sa javí ako najväčší doterajší ťahák filmu. V prípade, že ste nečítali mangu alebo nevideli anime, tak trailer na Vás nemusí pôsobiť až tak zle, no fanúšici by do toho mali ísť s nadhľadom.

Ryuk taktiež trocha pozmenil svoj vzhľad

Netflix začne streamovať film Death Note 25.augusta 2017.

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.