Analýza časových paradoxů, které vznikly návratem Reverse-Flashe do seriálu

Cestování v čase je naprosto fascinující záležitostí. Každému by se líbila možnost podívat se do minulosti a zjistit zda učebnice dějepisu nelhaly, a nebo se podívat do budoucnosti a zjistit, co má pro nás budoucnost nachystané. Jenže cestování v čase přináší nevšední problémy, kterým se musí čelit. Změna v minulosti, způsobí, že se změní budoucnost, ale my se zaměříme na časové paradoxy. Proč? Protože v jedenáctém dílu druhé série Flashe se vrátí záporák Reverse-Flash, kterého jsme viděli zemřít na konci první série. Jak je to možné? To se možná dovíme společně na konci tohoto článku, ale nejdříve bych něco napsal o různých rozvětvení paradoxů, o které by se měl zajímat náš dobře známý hrdina Flash.

V JISTÝCH ČÁSTECH, ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY Z KOMIKSŮ

ONTOLOGICAL PARADOX

flash 1Tento paradox se zabývá objektem, který nemá skutečný původ, protože existuje vlastně na základě samo sebe, na základě svojí existence. Geniálním příkladem je zrození Flashe v komiksu, tedy občas tomu tak je, většinou ve starších sérií. Jak jistě víme, tak Barryho ve Flashe proměnil blesk, který ho udeřil a probudil v něm jeho schopnosti. Ovšem jak vůbec vznikl tento blesk? Když Flash obětoval v Crises on Infinite Earths, kdy překonal bariéru rychlosti světla, proměnil se v čistou energii a ta se stala bleskem, který udeřil Barryho.

PREDESTINATION PARADOX

flash 2Tento příklad můžeme najít v komikse z New 52, z druhého čísla Flashovi série. Nebudu se rozepisovat nad příběhem z tohoto komiksu, ale nad Central City se odnikud objeví záhadný magnetický pulz. O tři dny později ho chce Doktor Elias využít k uzdravení klonů jistého muže, ovšem zařízení je nestabilní, a tak Flash musí běžet kolem toho zařízení a stabilizovat jej za pomocí jakéhosi víru. Jenže běží moc rychle, což způsobí, že pulz zmizí a objeví se, tři dny v minulosti, tedy v moment, kdy se pulz skutečně objevil.

GRANDFATHER PARADOX

Obvyklý příklad pro tento paradox zní takto: Když cestujete v čase a zabijete svého dědu, předtím než pozná vaši babičku, tak vlastně vymažete svojí existenci, jenže tak by nemohl jít zpět a zabít svého dědu.

Ve skutečnosti se tento paradox dá přirovnat i ke vzniku Reverse-Flashe. Protože byl Thawne obrovským fanouškem Flashe, tak cestoval v čase, aby se se svým hrdinou mohl setkat, jenže přicestoval do období, kdy byl Flashem Wally West. V době, kdy žil nebyla známa identita Profesora Zooma, ovšem zde ano. Thawne nemohl uvěřit, že by se mohl stát největším nepřítelem svého hrdiny. Thawne si najednou usmyslel, že to on je Barry Allen, tak si obléknul oblek Flashe, ale byl rozčílený, že ho Central City vyměnilo za Wallyho Westa, což vyústilo v to, že chtěl Thawne město zničit, ale také si vytvořil žlutý oblek a stal se Profesorem Zoomem. Reverse-Flash chce zničit kosmický běžící pás, jenže nemůže, protože ho Wally varuje, že když jej zničí, tak nebude existovat a Thawne nebude mít, jak přicestovat do minulosti. Takže když zničí kosmický běžící pás, tak nebude mít, jak přicestovat do minulosti a vlastně nebude mít jak zničit kosmický běžící pás.

HITLER PARADOX

Když se vrátí v čase, abyste zabili Hitlera, a jste úspěšní, tak vlastně nebudete mít důvod se vracet do minulosti zabít Hitlera… takže by stále žil.

Když Reverse-Flash cestoval do minulosti, aby zabil Barryho, tak vlastně zabil jeho matku, ale tím zabránil vzniku Flashe, tak by vlastně zabránil svému vzniku a neměl by důvod odcestovat do minulosti.

Je tedy zodpovězená otázka Reverse-Flashe? Dobře, i já jsem se ztratil, takže rozhodně nevím, zda by se vysvětlení našlo v nějakém paradoxu vysvětlení, ale podle mě by to i šlo, ale než vysvětlení najdeme, budeme se muset spokojit s vysvětlením, jednoho z producentů seriálu, který řekl, že v jejich seriálu je čas velmi široký pojem.

Vidlajs

Vidlajs
Komiksům se věnuji krátce. Dřív to byli spíše filmy jako Superman I ,II ,III a Batman a Batman se vrací. Určitě si pamatujete heroický výkon Jokera Nicholsona. Mě osobně se velice líbil, každý má jiný názor. Ale co je určitě pravda: Nicholson má na Jokera prostě skvělý obličej. Můj úplně první superhrdina, kterého jsem měl nejvíce rád byl Superman (http://content6.flixster.com/photo/13/78/98/13789800_ori.jpg). V této době je mým nejoblíbenějším Batman z čehož vyplývá další fakt.Jsem velikým příznivcem DC Comics, i když s komiksy z této stáje mám velmi malou zkušenost. Jsem fanoušek seriálu Teorie velkého třesku (The big bang theory). Velice dobré je, že se tam rozebírá komiksový svět, očima normálních lidí. Všechny postavy z tohoto seriálu mám rád, ale určitě teď budu hovořit za každého, když řeknu(napíšu), že nejlepší postava celého seriálu je Shledon Cooper. Moji tři nejoblíbenější hrdinové jsou: Batman - ( Batman se vrací, Batman TAS, Batman vítězí, Nolanova trilogie) Neuvedl jsem Batmana(1989) , protože úplně první Batmanovský film, který jsem viděl byl Batman se vrací. Superman - (Superman I,II,III, IV, Superman se Vrací, Man of steel) Co říct? Prostě Superman. Spiderman - (Začalo to Spidermanem (jedna) - Spiderman I, II, III - Amazing Spiderman I, II)

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.