Ant-Man & the Wasp: Kto je Ghost?

Premiéra filmu Ant-Man & the Wasp sa blíži a každý fanúšik očakáva, čo tento film prezradí o nadchádzajúcom pokračovaní veľkej bitky o kamene nekonečna a záchranu vesmíru. Avšak v príbehu sa okrem hrdinov Ant-Mana a Wasp objaví aj nebezpečná postava Ghost, ktorá môže zohrávať veľkú úlohu v udalostiach filmu Avengers 4, kde budú podľa najnovších informácii hrdinovia cestovať časom pomocou dimenzie Quantum Realm.

Ghost je pôvodne muž, pretože film iba upravil tento charakter do vyhovujúcej verzie a postavu stvárnila herečka Hannah John-Kamen. Ghost v komiksoch pracoval ako programátor a inžinier v IT spoločnosti Omnisapient, kde zabezpečil svojou prácou rast a zisk tejto firmy. Preto prevzal hlavný projekt spoločnosti a vyvinul tak špeciálnu technológiu, ktorá umožňuje ľudom meniť fyzickú formu a stať sa dokonca až nehmotným.

Súvisiaci obrázok

Vďaka tejto technológii stúpli spoločnosti zisky a chceli predstaviť projekt verejnosti, čím by získali ešte viac. Ghost bol vyčerpaný prácou, avšak našiel lásku svojho života. Opäť bol produktívny ako predtým a bol tesne pred úplným dokončením projektu. Jeho priateľka však zomrela v byte pri veľkej explózii. Smutný a neschopný pracovať sa pripojil k technológii svojim vlastným telom a stal sa tak dokonalým strojom nazývaným Ghost.

Technológia mu umožnila dokonalo riešiť situácie, v ktorých by ako človek zlyhal. Taktiež zistil, že jeho priateľka bola iba najatá spoločnosťou, aby ho udržiavala šťastným. Spoločnosť ho neskôr chcela zabiť, avšak Ghost sa vďaka jeho schopnosti byť nehmotným vyhol smrti a pomstil sa predstavenstvu. Tým začala jeho nová práce zabijaka a nájomného vraha, ktorý pomáhala zbavovať sa konkurencie ostatných spoločností.

Ghosta si neskôr najal Carrington Pax, riaditeľ spoločnosti Roxxon Oil Corporation, aby zničil výskum firmy Accutech, ktorá pracovala na generátore beta častíc. O projekt sa zaujímal aj Tony Stark, teda Iron-Man, ktorý spolonosť Accutech kúpil, a tak sa stretol aj s Ghostom. Iron-Man sa pokúsil Ghosta poraziť pomocou spomínaného generátora beta častíc, čo sa mu aj podarilo, no Ghost sa opäť vyhol smrti.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt marvel thunderbolts

Ghost sa neskôr stretol v boji proti hrdinom ako Black Panther, Spider-Man alebo Hawkeye, no s Ant-Manom v komiksoch nikdy nebojoval. Pracoval taktiež pre známych záporákov ako Kingpin alebo MODOK a bol súčasťou nepriateľských skupín ako A.I.M. alebo Thunderbolts, do ktorej tiež patrí napríklad Venom, Green Goblin, Elektra alebo Crossbones.

Ghost sa po prvýkrát objavil v komikse Iron-Man #219 v roku 1968 a teraz sa presne po päťdesiatich rokoch predstaví vo filmovej podobe. Ant-Man & the Wasp už beží v kinách, takže si posledný film od Marvelu v tomto roku určite nenechajte ujsť a pripravte sa na Avengers 4.

Erik

Erik

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.