Avengers: Endgame sa vracia do kín s novým obsahom

Megalomanský počin Avengers: Endgame sa vracia do kín, aby predsa len dorazil doposiaľ neprekonaného Avatara. Podarí sa mu to? Disney vyťahuje veľké zbrane a ide si tvrdo za svojím cieľom. Kasový trhák menom Endgame už od prvých týždňov šliape Avatarovi na päty, ale s postupom času zavítala do kín konkurencia, ktorá zbrzdila jeho posun vpred, a tak sa Marvel Studios dostali do fázy, kedy ich od prekonania Avatara delia “smiešne” čísla(neberúc do úvahy infláciu), no nebude to stačiť, ak budú aj naďalej stagnovať.

Ako by povedal Dr. Strange “We’re in the endgame now.” Film sa momentálne nachádza na 2.priečke v celosvetovom a domácom zárobku o výške približne 2,743 miliárd dolárov, zatiaľ čo Avatar si drží prvenstvo so ziskom 2,788 miliárd dolárov, a teda jedinou šancou na predbehnutie je opätovné vydanie filmu v kinách. Keď bola pred túto problematiku postavená hlava Marvel Studios, Kevin Feige, odpovedala nasledovne:

Nejde o rozšírenú verziu, ale do kín pôjde verzia s menším marketingovým posunutím s nejakými novými zábermi na konci filmu. Pokiaľ zostanete a budete aj naďalej sledovať film, po záverečných titulkách sa dočkáte vymazanej scény, menšieho vzdania holdu a zopár prekvapení. To všetko sa odohrá na ďalší víkend.

Stále nie je isté, na ktoré krajiny sa to vzťahuje, lebo v prípade USA hovoríme o 28.júni, kedy sa Endgame zasa ukáže na striebornom plátne, ale je len otázne, ako sa k tomu postavia iní distribútori. Po oslovení distribučnej spoločnosti Saturn sa nám nedostalo žiadnej presnej odpovede, akurát vraj to momentálne nemôžu komentovať. Môžeme usúdiť, že sa o tom horlivo diskutuje, no bolo by to viac ako prekvapivé, keby stihli tak rýchlo odpovedať na výzvu Marvelu a uviesť film kín súčasne s domácou reprízou. Možno sa tak stane neskôr a možno vôbec. Pokiaľ sa kryhy rozhýbu, bude vás o tom informovať.

UPDATE: Napokon sa k nám dostalo tej radostnej správy a my sa môžeme tešiť na ďalšie špeciálne premietania filmu Avengers: Endgame. Pridaný obsah bude vo forme príhovoru režiséra Anthonyho Russa, nezverejnených scén z filmu, teaser na nového Spider-Mana a symbolická pocta legende menom Stan Lee. Tejto príležitosti vďačíme distribučnej spoločnosti Saturn, ktorá uvedie tieto premietania do vybraných kín od 11.7.2019.

Zdroj: screenrant.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.