Film Avengers: Endgame oficiálne predbehol Avatara a stáva sa najväčším filmom všetkých čias

Film Avengers: Endgame doslova rozbil všetky doterajšie rekordy tým,  že zarobil astronomických 1.2 miliardy dolárov už počas prvého víkendu v kinách. Je to logickým následkom mimoriadne silných posledných desiatich rokov, počas ktorých sa Marvel Studios prepracovali na absolútny vrchol súčasnej filmovej tvorby, udávajú trendy a prakticky čokoľvek, čoho sa chytia, premenia na zlato. Predchádzajúcich 21 filmov tejto série dokopy zarobilo vyše 18 miliárd a trend bol stúpajúci, len samotná Captain Marvel predčila všetky očakávania a zarobila vyše jednej miliardy.

Pritom ako obľúbené Marvel filmy v súčasnosti sú (a Avengers filmy obzvlášť), bolo zrejme jasné, že Endgame čaká jeden z najsilnejších úvodných víkendov v histórií. Jediné čo sa netušilo, bolo ako veľa reálne film zarobí a či predbehne niektoré staršie tituly. Prepredaj lístkov dosiahol doposiaľ nevídaných rozmerov a zdalo sa, že tento film si nenechá ujsť prakticky nikto. To sa presne aj naplnilo a po fantastickom víkende Avengers: Endgame prepisuje rekordy.

Spoločnosť Disney oznámila, že doposiaľ Endgame zarobilo 350 miliónov v USA a 1.2 miliardy celosvetovo. Obe čísla sú, samozrejme, nové rekordy. Zároveň sa noví Avengers stali filmom, ktorý dosiahol na jednu miliardu najrýchlejšie (už za 5 dní). Je 38-mym filmom, ktorý túto hranicu pokoril a 8-mym z Marvel Cinematic Universe.

Pred novými Avengermi je ešte, samozrejme, dlhá cesta, ale zatiaľ vyzerajú ako najväčší reálny konkurent celosvetovému rekordu, ktorý drží Avatar (2.7 miliardy). Infinity War ostala na vrchole rebríčka tri víkendy po sebe a zrejme všetci očakávajú, že Endgame tam vydrží minimálne tak isto dlho. Pri tomto filme je možné všetko.

Čo je zaujímavé, je že Endgame je trojhodinový film, čo veľmi obmedzuje počet premietaní za deň. Treba však ešte raz zdôrazniť, že sa nebavíme o bežnom filme, ale dosť možno o najväčšom filme doterajšej histórie.

UPDATE 6.5.2019: Napokon sa Avengers: Endgame stal filmom, ktorý prekročil magickú hranicu 2 miliárd dolárov ($2 188 698 638) najrýchlejšie v histórií, a to len za 11 dní. Pre porovnanie, Avataru to trvalo približne jeden a pol mesiaca. Zárobky filmu neprestane stúpajú a môžeme len hádať, či napokon prekročia aj hranicu troch miliárd, čo by bol bezprecedentný výkon a navždy by tento film zapísal do histórie.

UPDATE 21.7.2019: Tak napokon sa to Avengers: Endgame poradilo! Filmu sa ku dnešnému dňu podarilo zarobiť fantastických $2 790 216 193 čo je absolútny rekord, ktorým prekonal dlhoročné prvenstvo Avatara. Rast ziskov sa však výrazne spomalil a v súčasnosti sa zdá byť prekonanie hranice 3 miliárd skôr utópiou. Alebo žeby predsa?

Zdroj: screenrant.com

boxofficemojo.com

HB

Avatar
Fanúšik fantasy, sci-fi, hororov, trilerov, komiksov, mangy, anime a jednoducho všetkého geekovského.

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.