Avengers: Infinity War a všetky dôležité fakty, ktoré by ste mali vedieť

Avengers: Infinity War je od včera v kinách a práve to je ten správny čas pozrieť sa na teórie a na dôležité fakty, ktoré nám priniesli zatiaľ dva oficiálne trailery a množstvo krátkych ukážok. Nielen trailery, ale aj hračky, plagáty a rôzne reklamné predmety odhalili niektoré podrobnosti filmu. I keď je zrejmé, že už toho veľa do premiéry neuvidíme, môžme si čakanie na dátum predstavenia filmu skrátiť upresnením toho, čo od tohto veľkolepého filmu zo štúdií Marvelu môžme očakávať.

Ako vieme už istý čas, Thor sa poprvýkrát stretne so Strážcami galaxie po udalostiach filmu Ragnarok. Avšak väčšinu času filmu strávi práve s obľúbenou dvojicou Rocket a Groot, ktorí sa spolu s Thorom budú snažiť poraziť Thanosa. Najskôr však budú musieť Thorovi pomôcť vytvoriť novú zbraň, teda Stormbreaker, keďže jeho staré kladivo Mjolnir bolo zničené Helou. Potvrdilo to aj niekoľko reklamných produktov, ktoré sa ihneď vypredali.

A Strážcovia galaxie budú pokračovať v boji aj na zemi, presnejšie sa záchrana o našu planétu presunie do Wakandy. Ako vieme podľa nových informácií, práve Rocket so svojimi technickými schopnosťami bude dôležitou súčasťou obrany Wakandy pred Thanosovou armádou. Zabíjanie Outriderov si bude nesmierne užívať, čo prezrádzajú viaceré internetové portály a už klasicky sa bude snažiť získať Winter Soldierovu kovovú ruku.

Planéta, na ktorú sme dostali úplný pohľad v prvom traileri a na ktorej sa odohráva jeden zo súbojov s Thanosom, je Titan. V reálnom živote je Titan jeden zo Saturnových mesiacov, no vo filme a v komiksoch je to rodná planéta Thanosa. Život na planéte neexistuje kvôli samotnému Thanosovi, ktorý zničil väčšinu svojej rodnej planéty, aby zapôsobil na Smrť. Avšak Thanos sa narodil ako mutant medzi ostatnými obyvateľmi Titanu, preto jeho motivácia zabíjania plynie aj z ponižovania, ktoré doma zažil.

Vo filme Avengers: Age of Ultron vznikol android Vision za pomoci jedného z kameňov nekonečna. Odvtedy sa fanúšikovia obávali momentu, kedy príde Thanos a bude sa snažiť kameň získať. Vision bez kameňa nemôže existovať a preto ho Captain America privedie do nedobytnej Wakandy v snahe ho zachrániť. V prípade, že Thanos kameň získa, môže nastať verzia, kde Vision prežije v ľudskej podobe, čo sme mohli vidieť aj v jednom z trailerov, no tam kameň stále vlastnil. Potvrdil to však aj režisér Anthony Russo.

Tony Stark považuje za potrebné neustále vyvíjať nové technológie, čo sme si mohli všimnúť zatiaľ v každom filme, v ktorom pôsobil. Infinity War nám teda prinesie aj nový Bleeding Edge oblek, ktorý bude zatiaľ najvyspelejší zo všetkých, ktoré kedy Iron Man vyrobil. Základom tohto vyspelého obleku je nanotechnológia, ktorá umožňuje nasadiť oblek okolo tela behom pár sekúnd. Taktiež si Iron-Man dokáže vytvoriť akúkoľvek novú zbraň alebo časť obleku. No brnenie je hlavne schopné prežiť vo vesmíre, čo sa v Infinity War nesmierne hodí.

Potitulková scéna filmu Black Panther sa priamo spája s Infinity War, kde sme mohli vidieť v hlavnej úlohe Winter Soldiera vo Wakande, ktorého miestne deti nazvali White Wolf. Práve táto prezývka naznačuje možnú verziu komiksovej predlohy, ktorá zobrazuje Buckyho Barnesa, teda Winter Soldiera, ako nevlastného brata Black Panthera. Už T’challova sestra Shuri vyvinula pre Buckyho novú kovovú ruku, avšak nasadí si aj jeden z Black Pantherových oblekov?

V Marvel filmoch vidíme smrť častokrát, no prevažne zomierajú iba hlavný záporáci, ako napríklad temný elf Malekith z filmu Thor: The Dark World alebo živá planéta Ego, ktorú poznáme z minuloročného pokračovania Strážcov galaxie. Infinity War a Avengers 4 však túto štatistiku zmenia a budeme tak svedkami odchodu niektorých hrdinov zo sveta Marvelu a jeho filmového vesmíru. Bude to však Captain America, Iron-Man alebo niekto ďalší?

Do tak veľkého filmu náročného na čas je veľmi zložité prideliť desiatkam hrdinom čo iba sekundu naviac, a preto sa Infinity War bude snažiť vyhýbať zbytočnému vysvetlovaniu histórie hrdinov alebo predošlých udalostí. Hrdinovia tak budú rozdelení do viacerých tímov, ktoré sa však časom budú miešať. Vo Wakande to bude napríklad Captain America, Black Widow alebo Hulk, ktorý však najskôr stroskotá po udalostiach filmu Ragnarok vo svätyni v New Yorku a stretne sa tak s Doctorom Strangeom.

Azda však medzi tie najdôležitejšie fakty patria tie o kameňoch nekonečna, ktoré spustili vôbec celú nekonečnú vojnu. Jeden z tv spotov nám prezradil, koľko približne kameňov už Thanos bude v Infinity War vlastniť a dokonca sme mohli vidieť, že aj kameň duše, ktorého pôvod stále nevieme, mal upevnený na rukavici. Spolu ich má štyri – kameň reality, kameň sily, kameň priestoru a už spomínaný kameň duše, no v tomto filme sa pravdepodobne Thanosova zbierka kameňov rozšíri o minimálne jeden ďalší.

O tomto veľkolepom filme existuje mnoho ďalších informácií a faktov, ktoré snáď ani nie je možné všetky rozpísať dopodrobna, no všetko potrebné sa dozvieme už dnes v kinách na predpremiére a konečne sa dozvieme, ako sa skončí vyvrcholenie Marvel filmového vesmíru, na ktoré sme čakali dlhých desať rokov.

Erik

Erik

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.