Avengers Infinity War: Budúcnosť poodhalená!

utorok pri príležitosti začiatku predaja Blu-ray edície Avengers: Age of Ultron sa riaditeľ Marvel Studios, Kevin Feige, a producent Jeremy Latcham rozrozprávali pred médiami o budúcnosti MCU.

Feige_Latcham
(Kevin Feige a Jeremy Latcham)

 

Chcem vás však upozorniť na to, že Infinity War je ešte pomerne dosť vzdialená budúcnosť a tak sa mnohé z týchto dnešných informácií môžu zmeniť.

Na začiatok si povieme čím by mohla byť Infinity War inšpirovaná. To bolo hneď isté, že snímka bude čerpať z predlohy zvanej Infinity Gauntlet. V komiksových stránkach sa však objavili dve takéto udalosti. Prvá a pôvodná v roku 1991, ktorú priniesol Jim Starlin a tá druhá (Infinity) z roku 2013, ktorú nám naservíroval Jonathan Hickman.

Jeremy Latcham sa vyjadril, že bol na stretnutí s bratmi Russovími a vraj im do konečnej mozaiky zapadajú aj staré veci od Jim-a Starlin-a a tak isto aj všetky nové vychytávky od Hickman-a. Priznal, že je to občas trošku chaotické, pri počte všetkých tých dobrých komiksových výtlačkovskvelých momentov v nich. Povedal, že sa bavia o všetkých tých úžasných veciach a chcú si byť istý, že myslia naozaj na všetko. Na koniec len dodal, že je nepodstatné kedy bola, ktorá vec napísaná, ak je dobrá a stojí zato, tak nájdu spôsob ako ju dostať do filmu, a že to považuje za tú najväčšiu zábavu na svojej práci.

Thanos two version
(Thanos – 1991 VS 2013)

 

Ďalšia téma, ktorá prišla opäť na pretras, vravím opäť pretože to už riešené bolo (minimálne medzi fanúšikmi) je rukavica. Feige-mu bola položená otázka či rukavica, ktorú si Thanos v potitulkovej scéne navlieka, je tá, ktorú sme už predtým videli v Odinovom trezore na Asghard-e? Feige uznal, že je to „dobrá“ otázka a zároveň hneď odpovedal, že to nie je ta istá. Výborne, dozvedeli sme sa to čo už vedeli minimálne všetci, ktorý rozoznávajú ľavúpravú ruku. ALE! Potom prišlo to zaujímavé. Tesne než sa prešlo na ďalšiu otázku Jeremy Latcham skočil do reči s odhaľujúc-ou otázkou:

„Čo myslíte, ktorá je ta skutočná??“

Počkaj…ČO? Skutočná? Takže môžeme predpokladať, že jedna s nich je originál a druha len napodobnenina (čistý fake z čínskych fabrík). Tak teraz vážne…ktorá? a prečo?

The-Artifacts-and-Relics-of-Odins-Vault-in-Thor-Movie
(poklady z Odinovho trezoru na Asghard-e)

 

Ďalej Feige hovoril o Infinity Stones/Gems (kamene/drahokamy nekonečna) a potvrdil, že zvyšné dva kamene sa objavia niekedy v Phase 3 (fáza 3) a uštipačne dodal, že máme predsa rukavicu a tá musí byť naplnená. Ako viete Infinity Stonesústredným bodom celého MCU a prvý, ktorý sa objavil bol Tesseract. Feige potvrdil, že použitie Tesseract-u ako prvého Infinity Stone bolo v pláne už v skorých začiatkoch. Môžeme teda predpokladať, že sa príbehy viac či menej prispôsobujú výskytu kameňov. Formou obrázku si urobme krátku rekapituláciu toho, ktoré kamene sa v MCU objavili:

MCU Infinity Stones DU_zpsxrmvilse

Ozaj čo si myslíte o teorií, ktorá koluje medzi fanúšikmi, že držiteľom Mind gem-u/stone-u je Heimdall?? Neraz predsa pred Thorom spomenul, že vidí duše / do duše. A v Avengers: Age of Ultron keď sa objavil v Thorovej vízií nemal svoje povestné oranžové oči. Bol/bude mu kameň odobratý?

heimdall eyes
(Heimdall – Age of Ultron)                                     (Heimdall – Thor)

 

Ďalšia otázka, ktorá smerovala k Feige-muLatcham-ovi bola, že či je Infinity War skôr záverom Phase 3 alebo ma slúžiť ako také prehupnutie sa do Phase 4? Latcham odpovedal, že určite pôjde o koniec akejsi verzií tímu, ktorú sme poznali z Avengers. Vraj nevie čo sa presne stane vo filme ale myslí si, že to už načrtli v Age of Ultron, a to tým že sa tím bude vyvíjať. Jedna s veci, ktoré Latcham miluje na komiksoch je, že zloženie sa stále mení, nový ľudia stále prichádzajú. Vraví, že ak si o 10 rokov vezmete nejaké číslo Avengers do rúk, možno nebudete poznať ľudí na titulke, ale ideály, ktoré z Avengers robia Avengers budú stále existovať. Nakoniec podotkol, že to čo sa blíži nie je koniec MCU ale myslí si, že je to koniec jednej z jeho častí.

tim
(Avengers – autor George Perez k 30. narodeninám Avengers)

 

Môžeme teda čakať úplne nový tím? Bez pôvodných členov? Na stránkach komiksov žiadna novinka. Okrem iného zmluvy mnohým hercom končiaInfinity War by mohla byť dôstojná rozlúčka. Všetci a všetko VS Thanos! (mám zimomriavky)

V každom prípade som zvedavý na VAŠE názory! Nápady, z ktorej predlohy o ThanosoviInfinity Stones by ste radi videli na plátne? V ktorých snímkach podľa Vás uvidíme zvyšné dva kamene? A ako by ste predstavovali nové zloženie tímu Avengers po skončení Infinity War? Môžete voliť aj postavy, ktoré ešte v MCU neboli predstavené. Komiksy nám dávajú možnosť experimentovať a zároveň nekladú žiadne obmedzenia naším predstavám. Tak nám prezraďte VAŠE bláznivé teóriepredstavy! (Píšte do komentárov tu alebo na FB.)

IntrOvert

IntrOvert
*Tvorivý tvor vytvorený s tvorivou potrebou tvoriť tvorivé*

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.