Avengers: Infinity War zlomil filmový rekord – 630 miliónov za prvý víkend

Premiéra nového filmu Avengers: Infinity War sa podarilo zlomiť nový rekord v návštevnosti kín. V Amerike za prvý víkend zarobil 250 miliónov dolárov, čím predbehli 248 miliónových Star Wars: The Force Awakens. Svetový rekord predstavuje až 630 miliónov dolárov. Tento kúsok sa mu dokonca podaril bez zastúpenia Číny, ktorá má premiéru naplánovanú až na 11. mája, preto je jasné, že číslo ešte závratne stúpne, keď sa do štatistiky dostanú aj údaje z najľudnatejšej krajiny sveta.

Svetový rekord doteraz držal film The Fate of the Furious z roku 2017 so sumou 530 miliónov, ktoré Avengers bez väčších problémov zdolal.

Najbližšie sa do kín dostane trhák Deadpool 2 (slovenská premiéra je 17.5.2018), ktorý má možnosť aj potenciu zosadiť lídra z trónu, no pravdepodobne bude mať reálnu šancu až Avengers 4 (zosadia sami seba?) alebo ďalšie pokračovanie Star Wars. Oba filmy prídu do kín na budúci rok.

VIAC:  Film Spider-Man: Ďaleko od domova videlo už viac ako 51 000 slovenských divákov

Zdroj: Collider.com

ZuZ

ZuZ
Veľká fanúšička predovšetkým (avšak nie výlučne) fantasy kníh, seriálov a filmov. Obľúbená komiksová postava? Rozhodne Joker.

Určite si prečítaj

Film The Walking Dead bol odhalený na Comic Cone

The Walking Dead séria sa stala jednou z najpopulárnejších televíznych show všetkých čias, ktorú nám …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.