Avengers: Infinity War zlomil filmový rekord – 630 miliónov za prvý víkend

Premiéra nového filmu Avengers: Infinity War sa podarilo zlomiť nový rekord v návštevnosti kín. V Amerike za prvý víkend zarobil 250 miliónov dolárov, čím predbehli 248 miliónových Star Wars: The Force Awakens. Svetový rekord predstavuje až 630 miliónov dolárov. Tento kúsok sa mu dokonca podaril bez zastúpenia Číny, ktorá má premiéru naplánovanú až na 11. mája, preto je jasné, že číslo ešte závratne stúpne, keď sa do štatistiky dostanú aj údaje z najľudnatejšej krajiny sveta.

Svetový rekord doteraz držal film The Fate of the Furious z roku 2017 so sumou 530 miliónov, ktoré Avengers bez väčších problémov zdolal.

Najbližšie sa do kín dostane trhák Deadpool 2 (slovenská premiéra je 17.5.2018), ktorý má možnosť aj potenciu zosadiť lídra z trónu, no pravdepodobne bude mať reálnu šancu až Avengers 4 (zosadia sami seba?) alebo ďalšie pokračovanie Star Wars. Oba filmy prídu do kín na budúci rok.

Viac:  Venom bol už od začiatku zamýšľaný s dostupnosťou PG-13

Zdroj: Collider.com

ZuZ

ZuZ
Veľká fanúšička predovšetkým (avšak nie výlučne) fantasy kníh, seriálov a filmov. Obľúbená komiksová postava? Rozhodne Joker.

Určite si prečítaj

Sú vo filme Spider-Man Paralelné svety potitulkové scény?

Spider-Man: Into the Spider-Verse je najnovší film o Spider-Manovi, tento je trochu iný je totiž …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.