Baron Zemo bude v Civil War bez masky a trochu iný

Daniel Brühl stvárni vo filme Captain America: Civil War hlavného záporáka menom Baron Zemo. Brühl však pri propagácií svojho nového filmu potvrdil, že vo filme nebude nosiť svoju červenkavo-fialovú ikonickú masku!

Pôvodný Baron “Heinrich” Zemov komiksovej predlohe svoju masku natrvalo fixovanú k tvári. Máte pravdu ak si myslíte, že zato môže šialený výskum počas druhej svetovej vojny a následne prekazenie plánov modrým patriotom Steveom Rogersom známym ako Captain America. Druhý Baron “Helmut” Zemo (jeho syn) ju nosí kvôli znetvorenej tvári, k čomu sa opäť pričinil Captain America.

Baron_Zemo_II
(Baron “Helmut” Zemo)

 

Komiksovým fanúšikom možno nebude pochuti táto „moderná“ verzia Zema, no to nebude všetko. Brühl ďalej povedal, že jeho postava bude trošku iná oproti predlohe (čítal on vôbec predlohu?). Pokračoval však, že to sa mu na ľuďoch od Marvelu páči, že vždy vedia postavy a ich atribúty upraviť pre potreby filmu tak aby odkazovali na aktuálne dianie (tu možno potvrdil, že Zemo využije spor superhrdinov pre svoje vlastné pohnútky). Postrašil nás však aj tvrdením, že jeho postava je z inej oblasti, než sme všetci očakávali (tak teraz už naozaj neviem). Nakoniec potvrdil možnosť návratu Zema v ďalších filmoch!

Nám len ostáva dúfať, že Zemo až tak zlý nebude a ja pevne verím, že ak sa neskôr vráti tak ho dostaneme aj s maskou! Koniec koncov aj postava známa ako Crossbones (ten čo mal na konci Winter Soldier spálenú tvár) dostane svoju ikonickú masku tiež až teraz v Civil War. 

crossbones-civil-war
(Crossbones – filmová VS komiksová verzia)

 

Takže nádej umiera posledná. Možno sa vo filme dočkáme menšieho odkazu na masku tak ako to bolo v Iron manovi keď sa James Rhodes pozrel na šedý oblek a povedal, že snáď niekedy v budúcnosti. Nakoniec by som rád spomenul, že Baron “Helmut” Zemo bol v komiksoch vodca skupiny zlosynov, známej ako The Thunderbolts. Bolo by fajn niečo z toho, poprípade nejakú inkarnáciu tohto tímu vidieť na plátne.

Captain America: Civil War uvidíme v kinách v máji 2016.

IntrOvert

IntrOvert
*Tvorivý tvor vytvorený s tvorivou potrebou tvoriť tvorivé*

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

4 komentáre

 1. Avatar

  Thunderbolts vedl Osborn, Zemo vedl Masters of Evile….teda pokud se nepletu ale Osborn vedl určitě Thunderbolts nevim jestli potom ještě Zemo

  • IntrOvert

   Zdravím ta, áno máš pravdu Norman Osborn naozaj viedol Thunderbolts ale až po udalostiach v Civil War. Baron Zemo však bol vodcom Thunderbolts ešte predtým. Ako príklad uvádzam komiks z roku 2004 s názvom Avengers/Thunderbolts. Vtedajšie zloženie tímu bolo: Baron Zemo (vodca), Moonstone, Songbird, Blackheath, Vantage, Atlas a Fixer.

 2. Matej

  Ja osobne moc nesúhlasím s tým, že postava Barona Zema nebude mať svoju masku. Príde mi to ako keby Captain America nemal svoj štít alebo celú uniformu. Herec Daniel Brühl bol veľmi dobrou voľbou pre túto postavu už len pre jeho nemecké korene, plus jeho výkon vo filme Inglourious Basterds to všetko potvrdzuje. No uvidíme ako to dopadne.

  • IntrOvert

   Ahoj, áno v tom máš pravdu, uviedol si aj veľmi dobré príklady. Taktiež súhlasím s tvojím názorom na herca, mne osobne dostal vo filme Rival. Čo sa týka masky môj názor poznáš z článku – dúfam že v budúcnosti sa vráti aj s MASKOU!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.