Batfleck aneb nový filmový Batman

Už je to nějaký pátek, co jsme se dozvěděli, že novým Batmanem a Batmanem pro celý DC Extended Universe bude Ben Affleck. Velice známý, zkušený a dobrý herec/režisér. Několik týdnů poté jsme se dozvěděli, že Ben Affleck bude i novým režisérem filmů o Batmanovi. Mělo by se jednat o novou trilogii Batmanovských dobrodružství. Na scénáři k filmu by se měl podílet Affleck s ředitelem DC Comics Geoffe Johnsem, což je neskutečně brilantní autor, kterého zbožňuji. V minulosti Johns pracoval na příbězích Flashe, Aquamana, Shazama, Batmana (momentálně toho ze země jedna, což je jedna z paralelních dimenzí DC), Supermana, Americké Ligy Spravedlnosti, Green Lanterna, Boostera Golda, rozjel padesát dvojkovou Ligu Spravedlnosti, napsal velice geniální příběh Blackest Night a Brightest Day, dokonce napsal ještě geniálnější příběh Flashpoint. Prostě cokoli napíše, tak má hlavu i patu a hned se to řádí k tomu nejlepšímu od DC. V té filmové, potažmo seriálové branži toho moc není, ale i přesto napsal několik dílů Flashe, Arrowa, Blade: The Series a Smallvilu, kde napsal tři epizody, které byly jedny z nejlepších. Například tu, ve které se objevil Booster Gold a Blue Beetle, nebo tu, když se objevil Stargirl a ne tu, kdy se poprvé objevila Legie. Dokonce vymyslel příběh k počítačové hře DC Universe Online. Tohoto autora bych dokázal chválit i několik hodin, ale tento článek není jenom o něm, ale o novém Batmanovi.

au2Lz9E - Imgur
Vpravo dole

Zack Snyder, který vymyslel současné rozpoložení Batmana pro DC Extended Universe, dal do nového filmu, kde se tento Batman poprvé objeví (25.března 2016), několik, dá se říci Easter Eggů, kterých jsme si zatím mohli všimnout. Nejprve to byl zničený a pokreslený kostým Robina. Zatím se neví, který z Robinů, to je, ale vše to nasvědčuje tomu, že by vlastníkem toho kostýmu měl být druhý Robin Jason Todd a tak už nás už mohl navnadit a dát tak Affleckovi impuls, aby do některého filmu z nové trilogie nakomponoval Red Hooda, a tím pádem se nám naskytuje možnost vidět i Jokera, kterého poprvé uvidíme ve snímku Sucide Squad, o něm něco napíšu později. Čeho jsme si ale mohli všimnout v poslední době, je snímek, který se objevil, v magazínu Empire. Za Brucem vidíme několik vyrytých jmen jeho předků a jeden z nich je Alan Wayne, který zemřel v ruce 1922. Z komiksu jistě dobře víte, že ho nechal zabít Soví Tribunál, který vymyslel komiksový tvůrce Scott Snyder (Podoba příjmení je čistě náhodná). A tudíž možná úmyslně, možná neúmyslně nám dává Zack Snyder naději, že v hraném Batmanovi budeme mít možnost vidět Soví Tribunál, což by bylo určitě hezké, ale nezáleží to na něm nýbrž na Benu Affleckovi a Geoffovi Johnsonovi.

Před tímto článkem jsem důkladně projel twitter Bena Afflecka, ale bohužel se mi nepodařilo něco zjistit, ani něco, co by mohlo vést k nějaké teorii, ovšem jsem jen zjistil, že ho sleduje Scott Snyder, ale to nic nepotvrzuje, jen to může vést k dalším teoriím. Mimochodem od té doby, co bylo oznámeno, že je Ben Affleck novým Batmanem uplynuly čtyři trailer, několik fotek z natáčení a několik TV spotů a lehké rozčarování s pocitem, že to Affleck nezvládne, se pomalu schovává do ústraní a už cítím, že Ben Affleck bude skutečný Batman a zároveň Bruce Wayne, přesvědčit by vás mohl už i jen tento TVspot.

JokerNo vlastně dalo by se říct, že vzhled pro nového Jokera a Harley Quinn vymyslel nějaký návrhář kostýmů atd…, ale do scénáře je napsal David Ayer. A musím říct, že to, co zatím napsal je neskutečně dobré, zvláště Harley Quinn, tu jsme měli možnost vidět v traileru dost a vypadala naprosto úžasně a i napsaná a zahraná byla naprosto dokonale. Na chvíli jsme viděli, no na trochu větší chvíli, jsme viděli i Jokera. Joker se zatím ukazuje dost kvalitně a myslím, že Jared Leto by mohl být vynikajícím Jokerem a těším se, až ho uvidím ve filmu. Rozhodně je povinností, aby se Joker v nějakém Batmanovském filmu objevil, ale rozhodně by mi nevadilo, kdyby se v nějakém filmu objevila Harley Quinn.

Podíval jsem se na twitter a instagram Geoffa Johnse a trochu jsem si ho proklepl, našel jsem obrázek filmové Harley a k tomu napsal: „Těším se, až jí uvidím na plátně.“ Takže možná bychom se jí mohli dočkat, no rozhodně bych to podpořil. Zjistil jsem, že jeho tři nejoblíbenější padouchové jsou Sinestro, Lex Luthor a Captain Cold. Takže to nám moc neprozradilo, možná jen to, že když bude opravdu chtít, tak by do filmu mohl napsat Lexe, ale pořád je to nepřítel Supermana.

Vidlajs

Vidlajs
Komiksům se věnuji krátce. Dřív to byli spíše filmy jako Superman I ,II ,III a Batman a Batman se vrací. Určitě si pamatujete heroický výkon Jokera Nicholsona. Mě osobně se velice líbil, každý má jiný názor. Ale co je určitě pravda: Nicholson má na Jokera prostě skvělý obličej. Můj úplně první superhrdina, kterého jsem měl nejvíce rád byl Superman (http://content6.flixster.com/photo/13/78/98/13789800_ori.jpg). V této době je mým nejoblíbenějším Batman z čehož vyplývá další fakt.Jsem velikým příznivcem DC Comics, i když s komiksy z této stáje mám velmi malou zkušenost. Jsem fanoušek seriálu Teorie velkého třesku (The big bang theory). Velice dobré je, že se tam rozebírá komiksový svět, očima normálních lidí. Všechny postavy z tohoto seriálu mám rád, ale určitě teď budu hovořit za každého, když řeknu(napíšu), že nejlepší postava celého seriálu je Shledon Cooper. Moji tři nejoblíbenější hrdinové jsou: Batman - ( Batman se vrací, Batman TAS, Batman vítězí, Nolanova trilogie) Neuvedl jsem Batmana(1989) , protože úplně první Batmanovský film, který jsem viděl byl Batman se vrací. Superman - (Superman I,II,III, IV, Superman se Vrací, Man of steel) Co říct? Prostě Superman. Spiderman - (Začalo to Spidermanem (jedna) - Spiderman I, II, III - Amazing Spiderman I, II)

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Komentár

  1. Avatar

    “TLIESKAM”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.