Batman: Bad Blood (recenzia)

Okrem hraných filmov produkujú Warner Brothers v spolupráci s DC aj filmy animované. Tie sa samozrejme v kinách vidieť nedajú a idú priamo na DVD. Ale to neznamená, že nie sú kvalitné. A nie sú ani úplne pre deti, skôr pre dospelých fanúšikov komiksových originálov.

Tieto filmy sa prevažne odohrávajú vo svojom vlastnom univerze (aj keď sa experimentuje aj s inými) a Bad Blood tak naväzuje na Son of Batman a Batman vs. Robin. V predchádzajúcich filmoch hral veľkú úlohu Bruceov syn Damian. Komplikovaný vzťah tejto dvojice sa ale v najnovšom filme presúva do úzadia. Hlavne preto, že v celom filme Batmana veľmi neuvidíme.

Film sa začína tradičnou potýčkou, na ktoré si v Gothame už zvykli. Batman sa snaží s pomocou Batwoman (prekvapivo nie Batgirl) zničiť záhadného záporáka. Nastane výbuch, Batwoman prežije, ale Batman zmizne.

Bez Batmana by nám bolo ale smutno a za Brucea sa rozhodne zaskočiť Dick Grayson (Nightwing). Novému Batmanovi pomáha samozrejme Robin (vyššie spomenutý Damian). Títo dvaja sú niečo ako bratia. A aj keď majú svoje nezhody a doberajú sa, tak sa na nich dobre pozerá.

K pátraniu po Bruceovi sa pridá aj Batwoman a zrodí sa aj nový hrdina Batwing. Samozrejme majú tieto postavy rôzne vzťahové a rodinné problémy, ale nič na úrovni telenovely alebo seriálového Flasha.

Konečne sa dajú dohromady a zaútočia na kláštor, kde bojujú s mníškami, ktoré sú ozbrojené samopalmi a katanami. Popritom tam pobehujú aj druhotriedni záporáci, ktorý vyzerajú buď absurdne alebo drsne. V tejto scéne dosahuje film maximálnu úžasnosť.

Film trvá len hodinu a niekoľko minút. Za tento čas sa toho stane naozaj veľa, takže nikdy nenudí. Príbeh má niekoľko prekvapení, ale bohužiaľ tu uvidíme aj niekoľko klišé (kostým za sklom, ktoré odráža tvár hrdinu už nechcem nikdy vidieť).

Filmu by ale pár minút naviac prospelo. Čerpá totiž hneď z niekoľkých nedávno vydaných komiksov a niektoré udalosti sa v ňom strácajú. Hlavne Batwing a Batwoman by si zaslúžili viac priestoru. O poskokoch hlavného záporáka sa už nedozvieme skoro nič.

Film vyzerá dobre. Animácia a akčné scény je u DC už tradične kvalitná. Veľmi sa mi páčili kostýmy hrdinov, ale hlavne záporákov. Dabingu sa tiež nedá veľa vyčítať. Len niektoré postavy majú veľmi podobné hlasy, čo je niekedy mätúce. Damianov hlas sa ale zlepšil a už neznie ako otravný fagan.

Animáky od DC si jednoducho udržiavajú svoj remeselný štandard. Ale Son of Batman Batman vs. Robin jednoducho nemali dosť zaujímavý príbeh. Bad Blood sa v tomto polepšil a pridáva k tomu niekoľko scén, ktoré obsahujú 100% drsnosti z koncetrátu. Ak nečakáte hlboké a temné pravdy (ku ktorým má niekedy Batman blízko), tak vám tá hodinka rýchlo ubehne a dozviete sa trochu o menej známych členoch Batmanovej rozšírenej rodiny. Veľkí fanúšici komiksu by mohli mať niekoľko výhrad k vzťahu Batmana a Nightwinga. Ale Bad Blood očividne stavia základy pre nasledujúci animák Justice League vs. Teen Titans, v ktorom sa ich konflikt vyvinie.

Batman: Bad Blood

Celkové skóre - 70%

70%

Sympaticky švihnutá akcia a zaujímavé postavy. Dohromady ich drží príbeh, ktorý baví a dokonca aj vie prekvapiť. Niektoré myšlienky by si ale zaslúžili viac priestoru.

User Rating: Be the first one !

Ondro

Ondro

Určite si prečítaj

Recenzia: Follow Me

Už tento štvrtok si v kinách môžete ísť pozrieť na film s názvom Follow Me. Ako fanúšik …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.