Batwoman predstaví klasického komiksového záporáka

Seriál Batwoman bude mať premiéru na jeseň 2019. Samotná hrdinka sa síce už predstavila v crossoveri Elseworlds, no o seriálovom Gothame a jeho obyvateľoch sme doteraz nemali veľa informácii. Na prebiehajúcom Comic-Cone bolo odhalené, že sa v seriáli určite dočkáme Husha.

Túto informáciu uviedla výkonná producentka Caroline Dries, hlavná hviezda seriálu Ruby Rose (Kate Kane/Batwoman) sa Comic-Conu z dôvodu pracovnej zaneprázdnenosti nezúčastnila.

Hush ponesie rovnaké komiksové meno (Thomas Elliot) ako aj svoje pôvodné komiksové pozadie (z kamaráta sa stane zloduch). Počas prvej série by sme mali vidieť celý jeho príbeh – prerod “z obyčajného človeka” na “neobyčajného zloducha” . Ako sa výkonná producentka vyjadrila:”Snažíme sa nájsť iný uhol pohľadu týmto postavám…. Tak predstavujeme postavu Tommyho Elliota, ktorý sa stane zloduchom Hushom.

Kto je Hush?
Ak vám toto meno nič nevraví, nevadí, hneď to napravíme. V komiksoch je Thomas Elliot už od detstva blízky kamarát Bruca Wayna. Pochádza z bohatej, no nie štastnej rodiny. Thomasov otec Roger bol alkoholik a neštítil sa Thomasovi ubližovať. Thomasova matka Marla bola žena s veľkými nárokmi – vydala do bohatej rodiny Elliotovcov a o získaný sociálny status už nechcela prísť. Preto radšej znášala Rogerovo správanie a pre “záchranu Thomasa” urobila to, že ho nútila čítať antické texty o bojových stratégiách – aby sa ubránil otcovi. Thomas videl, že Bruce má odlišný život, užíva si bohatstvo a predstavoval si, aké by to bolo byť bohatý. Preto vo veku 10 rokov naplánoval smrť svojich rodičov (prerezal brzdy v aute) a dúfal, že bude dediť. Otec zahynul, no matka prežila – zachránil ju Brucov otec. To nahnevalo mladého Thomasa. Hoci sa zbavil tyranského otca, vidina dedičstva sa mu rozplynula. Vtedy sa v ňom objavil hnev voči Waynovcom, matka si jeho zvýšenú hnevlivosť všimla a poslala ho na liečenie. Jeho doktor bol doktor Crane a možno konštatovať, že Thomasov stav sa len zhoršil. Neskôr Thomas zabil aj svoju matku a vydal sa na cestu po svete. Po návrate do Gothamu plánoval zabiť Bruca Wayna, no zistil, že je Batman.

Thomas Elliot  je majster prevlekov, aj vďaka jeho znalostiam z medicíny (konkrétne plastickej chirurgie). Najčastejšie je zobrazovaný ako obviazaná postava v kábáte so zbraňami.

Mimochodom, animovaný Hush mal premiéru 20.07.2019.

Zdroj: screenrant.com, dcfandom.com

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Komentár

  1. Matej

    Hush Hush.. kvôli tejto správe si ten seriál aj pozriem 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.