Bena Afflecka nahradí na režíserskom kresle Matt Reeves režisér Cloverfieldu!

Len nedávno sme sa dozvedeli, že Ben Affleck odstupuje z pozície režiséra sólovej snímky Batmana a o pár týždňov nato nám prichádza odpoveď vo forme Matta Reevesa. Pokiaľ Vám meno Matt Reeves nič nehovorí, tak ono to zasa nie je príliš prekvapivé, keďže jeho meno sa veľmi nevidí, aj keď už má na svojom konte nejaké tie režisérske “zárezy” ako napríklad Cloverfield alebo Let Me In (a momentálne režíruje War for the Planet of the Apes). Obe snímky spadajú do kategórií, ktoré zahŕňajú žánre ako horror, dráma, či dokonca Sci-Fi, no ono to nemusí nutne znamenať okamžitú devastáciu, lebo môžete si všimnúť, že Warner Bros. a DCEU začína vsádzať na “politiku” Marvelu, ktorý sa snaží nachádzať nádejných a menej známych režisérov, čo ich doviedlo k takým objavom, akými sú James Gunn (Strážcovia Galaxie) alebo Scott Derickson (Doctor Strange).

História oboch režisérov taktiež zahŕňala horrorové motívy, no to ich nezastavilo od skvelého spracovania veľkých komiksových Block Busterov. Teda Matt Reeves môžno nepôsobí ako najideálnejšia voľba, ale o to viac nás môže prekvapiť, keď DCEU rozšíri o kvalitný film, keďže v DCEU doposiaľ úradoval iba Zack Snyder (k nemu sa majú ešte pridať Patty Jenkinsonová s Wonder Woman a James Wan s Aquamanom). Na písaní scenára sa bude Ben Affleck aj naďalej podieľať po boku Geoffa Johnsa (seriál The Flash, Wonder Woman).

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.