Black Panther má režiséra

Pripravovaný prírastok do marvelovskej filmovej ságy, sústreďujúci sa na wakandského kráľa T’Challa-u, a.k.a Black Panthera, si na svoje konto pripísal ďalšie veľké meno. Ku potvrdenému predstaviteľovi hlavnej postavy, Chadwickovi Bosemanovi (Get on Up, 42), sa pridala vychádzajúca hviezda režisérskeho sveta, Ryan Coogler (Creed, Fruitvale Station).

Ryan-Coogler-

Ryan Coogler má vo svojej filmografii síce len dva tituly, no oba sú kritikmi vysoko uznávané. Jeho najnovší film Creed, ktorý je pokračovaním v sérii o boxerskej filmovej legende Rockym, si našiel cestu ako ku kritikom, tak aj k fanúšikom a za necelé dva mesiace v kinách stihol zarobiť vyše 100 mil. $. Predstaviteľ Rockyho, Sylvester Stallone, si za úlohu v tomto filme vyslúžil Zlatý Glóbus za najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe.

Creed-660x330

Hlava Marvel Studios, Kevin Feige, o Cooglerovi povedal nasledovné:

“Máme obrovské šťastie, že sa do našej marvelovskej rodiny pripojí tak uznávaný režisér. Ryanov talent, ktorý ukázal v jeho prvých dvoch filmoch, z neho urobil jasnú voľbu na režírovanie filmu Black Panther. Mnoho fanúšikov čakalo dlhú dobu, aby videlo Black Panthera v jeho vlastnom filme a s Ryanom vieme, že sme našli toho pravého režiséra, ktorý predstaví T’Challa-ov príbeh svetu.”

Black Panther má celosvetovú premiéru naplánovanú na 16. február 2018.

Zdroje: colliderhollywoodreporterwowdelhicinematographe

Krack

Avatar
Študent IT, filmový a seriálový geek, zarytý fanúšik Star Wars a MCU, plne odhodlaný sa o svoje nadšenie podeliť s celým svetom.

Určite si prečítaj

Blíži sa Flashpoint?

Zatiaľ sme sa sólo filmu Flasha nedočkali. Už sme počuli viacero dátumov, kedy mal byť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.