Blíži sa Flashpoint?

Zatiaľ sme sa sólo filmu Flasha nedočkali. Už sme počuli viacero dátumov, kedy mal byť tento film hotový, no komplikácie neustále odsúvali prípravy na filme. V posledných týždňoch sa o Flashovi hovorí intenzívnejšie.

A sú to veľmi zaujímavé informácie. Podľa nich totiž Flashov sólo film bude “Flashpoint“. Popisu tejto klasickej komiksovej situácie som sa už venovala, no v skratke – Barry sa rozhodne zmeniť minulosť, zachráni svoju mamu, vytvorí sa nová (alternatívna) realita, ktorá nie je “to pravé orechové”, Barryho spomienky na “starú realitu” sa strácajú a ak chce zachrániť svet (svoju starú realitu), nemôže žiť v tej realite, kde je jeho matka nažive.


V seriáli The Flash sme mohli vidieť, čo sa udialo, keď Flash zachránil svoju matku.

Dej Flashpointu by mal uviesť do DC filmového sveta tzv. multiverzum – multivesmír, ktorý je zložený z viacerých vesmírov, ktoré existujú spoločne – no nie sú rovnaké.V jednom z vesmírov dopadol malý Kal-El do ZSSR, v inom vesmíre nosí netopierí plášť Thomas Wayne atď. Rozdielnosť, v prípade ak bude dej Flashovho sólo filmu práve Flashpoint, zistí aj Barry Allen (a predpokladám, že emočne bolestivým spôsobom).


Flashpoint už bol predstavený v podobe animovaného filmu

Flashpoint tak trochu potvrdzujú aj informácie o tom, kto sa vo filme objaví. Vo filme uvidíme až dvoch Batmanov – Bena Afflecka a Michaela Keatona. Ani jeden z nich nie je nováčikom v hraní Batmana. Kým Affleck je aktuálne posledným predstaviteľom Batmana (vo filmoch Batman v Superman, Suicide Squad, Justice League), Keaton si Batmana zahral ešte v roku 1989. Povrávalo sa, že by sa vo filme mohol ukázať Jeffrey Dean Morgan ako Thomas Wayne (už si ho zahral v Batman v Superman), ale herec tieto klebety vyvrátil. Okrem 2 Batmanov sa môžeme tešiť aj na Cyborga.

Očakáva sa, že by Flashov sólo film mohol obsahovať scénu z posledného veľkého crossoveru CW seriálov. Scéna v crossoveri naznačila, že tejto udalosti predchádzala debata Flasha/Barryho Allena a Cyborga/Victora Stonea o možnosti cestovania do paralelných vesmírov. Či ide o experiment týchto dvoch hrdinov s potenciálom navštíviť “len” Arrowverse, alebo sa môžeme dočkať ešte niečoho, čo bude podobne super, uvidíme až vo filme.


Povedal som Victorovi, že je to možné.

zdroje:nerdist.com, reelanarchy.com

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.