Boli sme na Vienna Comic-Con 2015

Rok 2015, 21. November. Deň kedy sme sa konečne mohli zúčastniť nami dlho očakávanej udalosti v hlavnom meste Rakúska, Viedenského Comic-Conu. Musíme povedať, že organizátori celej tejto „parády“ nenechali nič na náhode. Po príchode na miesto (výstavisko Messeplatz) nás zastavili ľudia s vestami a logom VieCC, ktorí nás naviedli správnym smerom k hlavnému vchodu. Cesta však bola jednoduchá, stačilo ísť po stopách všetkých tých Deadpool-ov, Kakashi-ov, Stormtrooper-ov a mnoho ďalších postavičiek, ktorých cieľ bol rovnaký ako náš. V prijímacej hale sme naše lístky vymenili za „cool-ové“ štítky (budgety) na krk a naše kroky ďalej viedli za nápisom SHOW FLOOR.

V momente ako sme vstúpili do hlavnej haly, nastal u nás výpadok a reálny svet prestal exitovať. Pred nami sa rozprestieral takmer v životnej veľkosti stíhač temnej strany zo Star Wars a o pár sekúnd na to nám cestu skrížil cestu samotný Darth Vader. Nechýbali samozrejme ani Stormtrooperi, Obi-wan Kenobi, Imperátorová čestná stráž a dokonca aj nový záporák Kylo Ren.

Zóna Star Wars však nebola jediná, ktorú ste mohli navštíviť. Druhou, z môjho pohľadu, najnavštevovanejšou bola zóna Play Zone (PS4, Xbox One a Nintendo), kde hlavnou atrakciou bola možnosť odfotiť sa s hlavnými hrdinami najnovšieho dielu Assassin´s Creed Syndicate.

U nás však najviac zabodovala zóna ARTIST ALLEY, kde ste sa mohli stretnúť s tvorcami komiksov, možnosť vidieť hrdinov zo seriálu Game of Thrones  alebo zo seriálu The Breaking Bad a panely s prednáškami s niektorými z hercov, vidieť naživo Wolverina, Deadpoola, Green Lanterna a mnoho ďalších hrdinov z komiksového či herného sveta.

Je toho ešte naozaj veľa čo by som Vám rád napísal o Vienna ComicCon 2015. Nič však čo napíšem Vám nedokáže vyjadriť tu atmosféru na mieste, ktorú treba jednoducho zažiť. Najdôležitejšie však je, že Vienna ComicCon sa bude konať aj na budúci rok, tak dúfam, že sa tam uvidíme (pre viac fotiek navštívte oficiálnu stránku www.viecc.com).

Stíhač zo SW 2Komando z temnej stranyLeia a temná stranaUbisoft
WP_20151121_12_27_19_Pro

WP_20151121_11_55_55_Pro
WP_20151121_11_48_37_Pro

Magnarok

Magnarok
Komiksy, hry a seriály to je moje. Komiksy som začal zbierať niekedy v roku 2012, kedy vyšlo prvé číslo UKK pre Slovensko. Neskôr som sa začal venovať investovaniu a hodnoteniu komiksov. Napriek týmto záľubám, vďaka ktorým ma moje okolie označuje za Geeka sa venujem aj bežným veciam, ktorým by sa mal mladý školou povinný človek zaoberať.

Určite si prečítaj

Charles Burns – Génius, ktorý je možno predlohou pána Burnsa

S Charlesom Burnsom sa spája jedna zaujímavá konšpiračná teória (áno, aj my komiksoví fanúšikovia máme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.