Budú ďalšie X-Menovky mládeži neprístupné?

Po úspešnom Deadpoolovi a Loganovi je táto otázka viac ako horúca a producent X-Menoviek Simon Kinberg má pre nás odpoveď. Samozrejme, úspechy vyššie spomínaných filmov neboli zabezpečené iba Rkovým ratingom, lebo je tam ešte veľa faktorov, ktoré ich učinili úspešnými, no na druhej strane im Rkový rating pridal viac dospelý nádych. A zatiaľ čo Deadpool iba “blbol” s týmto ratingom, tak Logan ho využíval v úplne inom svetle. Povedzme, že vo viac vážnom svetle, a tak tieto filmy otvorili dvere ďalším nasledovníkom, keďže osvedčila sa “zábavná” a aj “vážna” forma, no to neznamená, že sa budú komiksovky s Rkovým ratingom od teraz iba hrnúť.

Pre každý film platí, že najprv zistíme jeho príbeh a nasledovne jeho požiadavky, a pokiaľ budú jeho požiadavky zahŕňať Rkový rating, tak ho aj dostane,” vraví Kinberg, o ktorom sa zároveň rozpráva, že bude režírovať ďalšiu X-Menovku. “Nezačíname natáčať film s jednoznačným rozhodnutím, že daný film bude mať Rkový rating a že tento bude mať zasa PG-13 rating. Najprv prichádzajú rozhodnutia ohľadom príbehu. Ale môj inštinkt mi vraví, že univerzum Deadpoola, ktoré zahŕňa filmy Deadpool 2 a potenciálne aj X-Force, tak tie budú vyžadovať Rkový rating, lebo to je štýl, akým je toto univerzum vedené. A myslím si, že diváci by boli sklamaní, keby dostali Deadpoola s PG-13 ratingom. Takže môj jednoduchý predpoklad bude taký, že Deadpool 2 má Rkový rating a všetky filmy, ktoré sa pohybujú v takomto poli dospelého obsahu budú taktiež oplývať Rkovým ratingom.

Politika tohto “systému” je jednoduchá, a tak pokiaľ zvážime obsah komiksových predlôh nasledujúcich X-Menoviek, tak sami budeme môcť usúdiť, akým rating bude mať film. Pri Deadpoolovi to bolo jednoznačné ešte predtým ako prišlo na ohlásenie filmu samotného, a pokiaľ ste sa pozreli do komiksovej predlohy snímky Logan, teda Old Man Logan, tak ste zistili, že obsah bol taktiež dostatočne dospelý na to, aby film dostal Rkový rating.

Zdroj: comicbook.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.