Budúce filmy o X-Menoch sa už nebudú sústrediť na Professora X a Magneta

Komplikované priateľstvo a súperenie medzi Charlesom Xavierom a Erikom Lehnsherrom, aka Magneto, tvorilo jadro X-Menovského filmové vesmíru posledných 17 rokov.

Avšak, štúdio sa chce po uznávanom Loganovi a kritizovanom X-Men: Apokalypsa, posunúť ďalej.

“Nemôžeme znovu skúmať dynamiku medzi Erikom a Charlesom,” povedala dlhoročná producentka Lauren Shuller Donner pre Vanity Fair s tým, že je načase zaujať nový postoj “je to oslobodzujúce aj stresujúce. Ale viac oslobodzujúce.” Tieto dve postavy sú významnou súčasťou sveta X-Menov, “ale existujú aj iné príbehy.”

Patrick Stewart a Ian McKellen odštartovali boj medzi Xavierom a Magnetom v roku 2000 vo filme X-Men, kde boli zobrazení ako starí priatelia, ktorí sa rozchádzali v názore, či mutanti dokážu mierumilovne koexistovať s ľuďmi. Ich filozofický rozkol pokračoval v X2 a X-Men: Posledný vzdor, zatiaľ čo korene ich priateľstva a konfliktu boli skúmané v prequeloch X-Men: First Class, X-Men: Days future Past a X-Men: Apocalypse, kde boli ich mladšie verzie stvárnené Jamesom McAvoyom(Xavier) a Michaelom Fassbenderom(Magneto).

Teraz sa zdá, že X-Meni sú pripravení presunúť sa ďalej.

Josh Boone v apríli začína natáčať X-Men: The New Mutants (2018) následne uvidíme mierny reštart X-Menovskej série vo filme s provizórnym názvom X-Men: Supernova. A samozrejme, nemôžeme zabúdať na Deadpoola, ktorý si určite nájde cestu do hlavného X-Menovského sveta.

Zdroj: cbr.com

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

Blíži sa Flashpoint?

Zatiaľ sme sa sólo filmu Flasha nedočkali. Už sme počuli viacero dátumov, kedy mal byť …

Komentár

  1. Avatar

    sa už nebudú sústrediť na
    sa už nesústredia na

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.