Budúce filmy o X-Menoch sa už nebudú sústrediť na Professora X a Magneta

Komplikované priateľstvo a súperenie medzi Charlesom Xavierom a Erikom Lehnsherrom, aka Magneto, tvorilo jadro X-Menovského filmové vesmíru posledných 17 rokov.

Avšak, štúdio sa chce po uznávanom Loganovi a kritizovanom X-Men: Apokalypsa, posunúť ďalej.

„Nemôžeme znovu skúmať dynamiku medzi Erikom a Charlesom,“ povedala dlhoročná producentka Lauren Shuller Donner pre Vanity Fair s tým, že je načase zaujať nový postoj „je to oslobodzujúce aj stresujúce. Ale viac oslobodzujúce.“ Tieto dve postavy sú významnou súčasťou sveta X-Menov, „ale existujú aj iné príbehy.“

Patrick Stewart a Ian McKellen odštartovali boj medzi Xavierom a Magnetom v roku 2000 vo filme X-Men, kde boli zobrazení ako starí priatelia, ktorí sa rozchádzali v názore, či mutanti dokážu mierumilovne koexistovať s ľuďmi. Ich filozofický rozkol pokračoval v X2 a X-Men: Posledný vzdor, zatiaľ čo korene ich priateľstva a konfliktu boli skúmané v prequeloch X-Men: First Class, X-Men: Days future Past a X-Men: Apocalypse, kde boli ich mladšie verzie stvárnené Jamesom McAvoyom(Xavier) a Michaelom Fassbenderom(Magneto).

Teraz sa zdá, že X-Meni sú pripravení presunúť sa ďalej.

Josh Boone v apríli začína natáčať X-Men: The New Mutants (2018) následne uvidíme mierny reštart X-Menovskej série vo filme s provizórnym názvom X-Men: Supernova. A samozrejme, nemôžeme zabúdať na Deadpoola, ktorý si určite nájde cestu do hlavného X-Menovského sveta.

Zdroj: cbr.com

Chochi

Chochi
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

Venoma videlo na Slovensku takmer 50 000 divákov

Slovenské kiná ovládla drsná marvelovka Venom.

Komentár

  1. sa už nebudú sústrediť na
    sa už nesústredia na

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.