Cameo v Crisis môže ovplyvniť celé DC Universe

5-dielna Crisis on Infinite Earth priniesla viaceré prekvapivé návštevy. Jedna z návštev však môže mať obrovský dopad na celý DC svet!

Ak ste videli štvrtú epizódu Crisis on Infinite Earths, viete, že sa tam objavil aj Ezra Miller v kostýme Flasha.

Ako sa to celé podarilo?
Celý príbeh o tom, ako sa to podarilo, rozpovedal výkonný producent Marc Guggenheim. “Ukončovali sme Arrowa a vlastne celý crossover. Boli sme vo fáze, že niektoré scény boli uzavreté a niektoré boli čiastočne uzavreté. Zvonil mi telefón, volal Peter Roth (výkonný producent vo Warner Bros): “Viem, že to už máte uzavreté, ale môžete dať Ezru do crossoveru?” Povedal som “Áno.” On sa opýtal: “Ako keď je celý Arrow uzavretý? A keď je uzavretý celý crossover?” Na to som mu povedal: “Hej, je uzavretý, ale ak mi hovoríte, že môže byť v crossoveri Ezra Miller, dokážem to zariadiť.”

Guggenheim pokračoval: “Zavolal som Erica Wallacea, ktorý je producentom Flasha a on to zavolal Grantovi Gustinovi – pretože našou jedinou starosťou bolo, aký postoj k tomu zaujme Grant. Ak by s tým nebol 100% stotožnený, tak by sme to nespravili. No on bol neuveriteľne nadšený a dal sa do toho. Tak som zavolal Ezrovi Millerovi a povedal som mu o scéne, ktorú som napísal a on bol nadšený. A tak sme išli do toho.

Prirodzene, scéna by nemala taký ohlas, ak by ju niekto vopred spoiloval. Takže, zrejme aj vďaka veľkej dávke šťastia a mlčania hercov a vlastne aj celého štábu to bolo do poslednej chvíle prekvapenie. Ezra Miller sa nejakým spôsobom nedostal do povedomia novinárov (na rozdiel od Titanov, Toma Ellisa/Lucifera Morningstara a ďalších).

Ako to môže ovplyvniť DC svet?
DC svety – filmový a seriálový – boli doteraz skôr ponímané ako konkurenčné . Spomeňme si na obmedzenia, ktoré mal hlavne Arrow (napr. Slade Wilson/Deathstroke mal nútený odchod z Arrowverse nakoľko s ním malo Warner Bros filmové plány). Je to prelomová chvíľa, že sa tieto dva svety stretli.

To, že Warner Bros doslova ponúklo Ezru Millera do Arrowverse znamená, že sa niečo deje. Môže to mať súvis s viacerými vecami:

  • vydanie Snyder Cut verzie Justice League –  Flash (Ezra Miller) počas crossoveru vyslovil: “Povedal som Victorovi, že je to možné“. Ak ma pamäť neklame, v Justice League sa Barry Allen a Victor Stone nerozprávali o žiadnom cestovaní časom či dimenziami. Mohla by to preto byť narážka na Justice League Snyder Cut, keďže Zack Snyder potvrdil, že sa tam malo cestovať časom (minimálne). Kolujú chýry, že by sa Justice League Snyder Cut mohol objaviť na novej streamovacej službe HBO Max (má byť spustená v máji), po boku rôznych komiksových seriálov. A Ezra Miller v Arrowverse mohol byť len príprava na to, čo nás tento rok čaká.

  • Flashov sólo film – po internete začali nedávno kolovať teórie, že sa Flashov sólo film bude trochu zaoberať aj flashpointovou líniou. Preto nie je nereálne, že by sa crossoverová scéna nemohla objaviť vo jeho sólo filme. Ak by sa tak stalo, tak by sme opäť videli prepojenie dvoch svetov – filmového a seriálového. A možno by Grant Gustin (alebo hocikto iný z Arrowverse) mohol zohrať väčšiu rolu.
  • Prepojenie dvoch doteraz oddelených svetov – prepojenie filmového a seriálového sveta je niečo, z čoho by DC mohlo ťažiť po dlhé roky. Filmoví fanúšikovia by sa mohli stať aj seriálovými a naopak. Ak sa pozrieme na ich konkurenciu, tak Marvel túto spoluprácu (filmy-seriály) pozná a pracuje s ňou už dlhšiu dobu. Možno Millerove objavenie v Arrowverse značí budúcu spoluprácu DC filmov a seriálov.
  • oprava chýb” – filmový “Flash” vlastne ani nie je Flash. Je to proste Barry Allen. Ako sme si mohli všimnúť v crossoveri, Millerov Flash vlastne meno “Flash” vôbec nepozná. Možno na to crosover poukázal zo srandy, možno s nejakým zámerom pre jeho budúce filmové pôsobenie.

Zdroj: batman.news.com

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.