Nahradí Captaina Americu Bucky alebo Falcon?

!POZOR! Článok obsahuje spoilery ku komiksovej verzií Civil War, ako aj možné spoilery k filmovej verzií. Čítaj výlučne na vlastnú zodpovednosť a po dohovore so svojim odborným lekárom.

Treba si uvedomiť, že filmovékomiksové univerzum je od seba oddelené hrubým a vysokým múrom ktorý by nepreliezol ani papuľnatý Deadpool. Jednoducho tieto dva „svety“ spolu nijako nesúvisia a udalosti oboch svetov si idú vlastnou dejovou líniou. Filmové univerzum si len po troškách berie dúšky inšpirácie zo stránok komiksov.

Prečo to spomínam? Dôvod je taký, že v komiksovej verzií Civil War (v tej prvej, dnes sú už totiž dve) na konci sporu zomrie práve patriot a predstaviteľ všetkého toho dobrého a čestného Steve Rogers a.k.a Captain America!

captain-america-die
(Civil War Epilogue – Captain America #25)

 

Existuje možnosť, že smrť patriota by bola práve ta vec ktorú by si tvorcovia z komiksovej predlohy vzali? Určíte sa pýtate prečo sa niečím takým vôbec zaoberám a prečo práve teraz? Je totiž viacero faktorov ktoré by to mohli ovplyvniť a mohli by byť pri smrti a následnom nahradení kľúčové.

“Smrť sa vkráda medzi superhrdinov”

Nech už bol Age of Ultron akýkoľvek. Nech ste ho prijali kladne alebo ste mali ústa plné toho ako to Josh Whedon pokazil a ako DC prevalcuje MarvelSTOP! Jednoducho sa vám Age of Ultron nepáčil. Jedna vec je istá smrť Quicksilver-a posunula hranice. Môžeme si byť istý tým, že náš/váš/tvoj obľúbený superhrdina prežije svoje ďalšie dobrodružstvo? Nevravím o nových tvárach ktoré Marvel predstaví. Myslím našich zabehnutých pardálov. Fanúšikovia žiadali smrť, Josh Whedon im ju dal. V Civil War bude viac než očakávaná a čo potom v Infinity War? Poďme uzatvárať stávky s konečným číslom mŕtvych superhrdinov (ja a moje mokré sny).

quicksilver dead
(Avengers: Age Of Ultron)

 

“Zmluvy vážený, zmluvy”

Ak máte predstavu, že herci hrajú svoje role z čistej radostiprebytku času tak to tak nie je. Viažu ich zmluvy a na zmluvách okrúhle čiastky za ich herecké výkony. Marvel Studios je známe tým, že podpisuje zo svojimi ovečkami mnoho ročné zmluvy na viacero filmov. Lenže prvej vlne superhrdinov sa pomaly končia zmluvy a tým aj ich pobyt na plátne. Niektorí sú naklonení k predĺženiu zmluvy, iný nie.  Sú herci ktorí vykrikovali, že stačí, ale potom čo im to nevyšlo pribehli späť k bradavkám Marvelu cucať mlieko (áno Robert na teba ukazujem) a skutočne sú taký ktorý by aj chceli ale Marvel im stále viac skresáva role a kráti čas na plátne (Loki-ho sme nevideli a Fury-ho neuvidíme). Čo sa však týka Chris-a Evans-a ktorý stvárňuje nášho patriota. Tomu zmluvy tak isto končia a vyjadroval sa, že hrania mu už stačilo a rád by vyskúšal režisérsku stoličku. Aj keď po reštrukturalizácií je jeho názor trošku iný. Možno (vždy to tak je) záleží koľko Marvel zaplatí.

actors

“Oživenie, Infinity stones , Thanos”

Či už od fanúšikov alebo z blízkych zdrojov štúdia sa k nám odstavajú informácie o tom, že Captain America zomrie práve preto aby sa v neskorších dieloch ukázala moc Infinity Stones (kameňov nekonečna) a to tým spôsobom, že by patriota priviedla späť medzi živých, aby sa mohol spolu zo zvyšnými Avengers „assemblovať“ a bojovať proti Thanosovi.

thanos-and-captain-america
(Infinity Gauntlet #04 z roku 1991)

 

“Falcon, Bucky, Komiksy”

Možní náhradníci patriota Steve-a Rogers-a sú samozrejme FalconBucky/Winter Soldier v podaní hercov Anthony Mackie a Sebastian Stan. A tu sú zaujímavé ich vyjadrenia na aktuálnom Salt Lake City Comic Con.

Sebastian Stan predstaviteľ Buckyho na otázku o tom, že či je možnosť aby sa stal nový Captain America, veľmi zakódovane povedal:

„Naozaj mi veľmi radi mávajú syrom pred nosom“

Čo presne znamená toto vyjadrenie nie je jasné. Ďalej vtipkoval o tom ako zdvihne štít a o tom ako sa to už v minulosti riešilo a dnes opäť. Zároveň však pri otázke či by bol radšej nový Cap on alebo Anthony Mackie, so smiechom odpovedal, že určite on.

Anthony Mackie vyšiel na pódium Salt Lake City Comic Con spolu so Chris-om Evans-om. On sa zas vyjadroval na tému náhrady modrého patriota inak:

„Nemyslím si, že potrebujeme nového Cap-a. Nemyslím si, že Cap sa musí zmeniť. Samozrejme si myslím, že Sebastian Stan by bol skvelý Captain ale potom by sme ostali bez Bucky-ho. Myslím si že by som bol dobrý Captain ale opäť by sme ostali bez Falcona.“

Či sa jeden s týchto hercov postaví na miesto Captain-a Amercu je však naďalej veľmi otázne, záujem zo strany fanúšikov by bol, zo strany hercov možno tiež. Čo sa týka ich zmlúv tie potvrdzujú, že by to bolo možné. Však len Sebastian Stan ma zmluvu na 9 filmov s toho ak rátame Civil War mu ostáva voľných 7 filmov! Mackie ma tiež zmluvu na viac filmov, no presný počet žiaľ nepoznáme.

Anthony-Mackie-Sebastian-Stan-Captain-America-The-Winter-Soldier-Empire-Podcast
(Sebastian Stan a Anthony Mackie)

 

No a ku koncu ale nie na koniec sa možno čudujete ako je nejaká zámena/náhrada Captain-a možná, ako si niečo také filmári mohli vymyslieť. Opak však je pravdou. Čitatelia komiksov už veľmi dobre vedia. Na začiatku som hovoril o inšpirácií zo stránok komiksu. Nahradenie Steve-a Rogers-a nie je výmyslom filmárov. Náhrada identity modrého patriota má v komiksoch veľmi bohatú históriu a neznali môžu ostať dokonca prekvapený počtom náhradníkov.

Zoznam inkarnácií Captain-a Americu v univerze 616 (základný vesmír – neberieme do úvahy alternatívne vesmiry):

 • Steve Rogers (povodný Captain – odmietnutý armádou počas druhej svetovej vojny a následne narukovaný do projektu kde dostal sérum Super-vojaka)
 • Isaiah Bradley (1942 – pokus obnoviť projekt Super-vojak testovaný na afroameričanoch)
 • William Nasland (po smrti Rogers-a bol prehlásený prezidentom za nového Captain-a)
 • Jeffrey Mace (po smrti William-a Nasland-a nastúpil na jeho miesto)
 • William Burnside (nahradil Mace-a v dôchodku, jeho sérum však bolo chybné a pôvodný zámer sa obrátil vo veľké problémy)
 • Bob Russo (obliekol si kostým iba raz v čísle Captain America # 178, nikdy nemal štít)
 • “Scar” Turpin (obliekol si kostým tiež iba raz v čísle Captain America # 179, nikdy nemal štít)
 • Roscoe Simons (bol Cap v časoch keď Steve používal identitu Nomad, bol zabitý pôvodným Red Skullom v čísle # 183)
 • John Walker (Steve bol zbavený postu Captain-a vládou, nahradil ho Walker predtým známy ako Super Patriot)
 • James Buchanan “Bucky” Barnes (po smrti Steve-a preberá jeho identitu práve Bucky)
 • Dave Rickford (stáva sa Cap-om po Buckyho problémoch a potom ak sa Steve stáva hlavou SHIELD-u)
 • Sam “Falcon” Wilson (Preberá identitu Cap-a po tom čo Steve príde o svoje schopnosti super-vojaka. Má vlastnú komiksovú sériu od roku 2014)
version of cap
(Isaiah Bradley, Bucky, John Walker, Falcon)

 

Takže vidíte, že história tejto postavy a jej náhradníkov je naozaj bohatá. Či sa takéhoto niečoho dočkáme aj na plátne je zatiaľ otázne. Jedno si však treba uvedomiť! Steve Rogers či ktokoľvek iný zomrieť môže ale Captain America bude naďalej žiť a spolu s ním aj jeho odkaz slobody a rovnoprávnosti!

Všetky otázky budú zodpovedané po skončení Phase 3 po roku 2019!

IntrOvert

IntrOvert
*Tvorivý tvor vytvorený s tvorivou potrebou tvoriť tvorivé*

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.