Captain America – zradca!?

Captain America – klasický superhrdina, komiksy o ňom vychádzali už počas druhej svetovej vojny. Vlastným menom Steve Rogers, mladík, ktorý nebol silák, no mal odvahu a chuť bojovať za svoj národ a lepšie zajtrajšky. Vyzeralo to, že nebude mať možnosť zasiahnuť do boja, ale účasť na tajnom vládnom experimente z neho spravila supervojaka. V ťažkej dobe druhej svetovej vojny bol kapitánom – patriotom, ktorý vždy zachránil deň. Jeho odev je na motív americkej vlajky, podobne aj štít. Mnohí sa v ňom videli a chceli sa mu podobať – nielen v minulosti (počas vojny) ale aj teraz v súčasnosti.

Jeho úhlavným nepriateľom bol Red Skull – šéf nepriateľskej spoločnosti Hydra. Pre tých, ktorý o nej náhodou nepočuli – Hydra je komiksová teroristická organizácia. Jej motto je odkazom na mýtickú postavu Hydry – „Ak jednu hlavu zotneš, nahradia ju dve ďalšie“, od vojakov Hydry často počuť pokrik: „Hail Hydra“! Ale… Určite bol Red Skull nepriateľ? Stevova lojalita bola navonok jasná (dá sa povedať, že je to chodiaca americká vlajka), no ako to bolo v jeho srdci?

569e646046152

Najnovší komiks Captain America: Steve Rogers #1 prináša informáciu, že Steve je dvojitý agent – t.j je členom Hydry. Tento krok autorov slávneho komiksu zaznamenal na sociálnych sieťach (nielen) u fanúšikov veľký ohlas. Podľa tvorcov komiksu to nie je až také nečakané, bolo to plánované dlhšie. Ak si spätne fanúšikovia prečítajú komiksy, zistia, nájdu nejaké náznaky. Taktiež niektoré rozhovory nadobudnú iný význam.

Bez názvu-2

Ak ste verný fanúšik kapitána, mám pre Vás dobrú správu – v ďalších odpovediach boli tvorcovia, konkrétne Tom Brevoort (editor komiksov), opatrní – „… nechcem hovoriť nič definitívne, pretože teraz vytvárame pokračovanie príbehu. Ale chceme pritlačiť na pílu. Mal by tu byť nádych strachu a nestálosti – v tej myšlienke, že niekto taký (ako Captain America) môže byť tajne súčasťou tejto organizácie. Na svete existujú úplne normálni ľudia, môžete s nimi prichádzať do kontaktu na pracovnej či osobnej úrovni a môžu vyzerať ako úplne úžasní ľudia, ale potom sa to zvrtne a zistíte, že majú hrozné tajomstvo – či sa Vám to páči alebo nie, existuje určitá skupina ľudí, ktorí majú “kostlivca v skrini“.

Môžete sa cítiť neisto v situácii, keď všetko, čo ste poznali a milovali na Stevovi Rogersovi sa obrátilo hore nohami.

Fanúšikovia na internete sú z tohoto odhalenia buď úplne zničení alebo natešení. Niektorí dokonca začali špekulovať, či sa tento zvrat neobjaví už v ďalšom filme. Nejaký kreatívny fanúšik dokonca vytvoril obrázok, ako by mohol vyzerať nový – alternatívny odev Steva Rogersa.

4943f7db7aa86113d8bc27036f971282

Poznámka na záver: V originálnom vyjadrení bolo miesto „kostlivca v skrini“ v doslovnom preklade „majú skryté mŕtvoly v pivnici“ – tak snáď to nie je myslené doslovne, lebo to by ďalší ohromný šok.

Zdroj: time.com

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.