Captain Marvel sa teší veľmi pozitívnym prvým reakciám

Captain Marvel čelila v poslednej dobe pomerne zvláštnej vlne kontroverzie, čo sa napokon neodzrkadlilo na prvých reakciách a film si má vraj počínať veľmi dobre. Všetci to poznáme, ako drvivá väčšina filmov si prechádza fázou test screenings, ktoré sú určené pre vybranú spoločnosť ľudí(niekedy už aj rovno vrátane kritikov) a práve prostredníctvom týchto premietaní sa aspoň čo to dozvedáme o úrovni filmu, a čo môžeme očakávať.

Captain Marvel už na ďalší týždeň prichádza do kín, a tak nejaké prvotné reakcie by aj padli vhod(predsa len, už aj Endgame malo niekoľko test screenings, ktoré boli avšak zamerané najmä na dĺžku filmu, totižto tá ma dosahovať až 3 hodiny) a po menšom váhaní u mnohých fanúšikoch a divákoch(vrátane nás) prichádzajú až prekvapivo dobré reakcie. Spomínajú sa slová, ako “skvelý film pre osoby, ktoré zažili 90.roky”, “milovníci mačiek si tento film zamilujú”, “Ben Mendelsohn je úžasný”, no samozrejme, vo veľkom sa vychvaľuje aj soundtrack. Nižšie prikladám ochutnávku niektorých z reakcií(bez spoilerov, pochopiteľne).

Snáď najzaujímavejšou vecou na týchto reakciách je to, že mnohé komentáre odkazujú na atypickosť filmu a samotná marketingová kampaň do určitej miery zavádza, čo je možno najlepšia správa o tomto filme, aká doposiaľ zaznela, pretože buďme k sebe úprimní. Viacerí z nás mali po sledovaní trailerov akúsi pachuť v ústach, ako keby tento film pôsobil až príliš genericky, príliš jednotvárne. Jednoducho, ako keby nemal nič nové, čo by mohol ponúknuť. Našťastie, zjavne tomu tak nie je a aj tí z nás, ktorí boli doposiaľ skeptický voči najnovšiemu prídavku do MCU, sa môžu aspoň trocha tešiť.

Taktiež na začiatku bolo spomínané, ako sa film nevyhol patričnej kontroverzii, ktorá bola zapríčinená určitou reťazovou reakciou. V rámci marketingovej kampane je poskytovanie rozhovorov priam nutnou záležitosťou, kde sa trocha viac prejavila predstaviteľka Carol Danversovej/Captain Marvel, Brie Larson. Larson hodila do vetra hneď niekoľko poburujúcich názorov, ktoré si vyžiadali adekvátnu negatívnu odozvu. Jedným z najznámejších prípadov bolo osočovanie štýlu rozhovorov, ktoré označila ako preplnené “bielymi týpkami” a apelovala na nedostatočnú diverzitu po stránke pleti a aj pohlavia ľudí, ktorí viedli tieto rozhovory. Veľakrát jej konanie a vyjadrovanie pôsobilo možno až príliš útočne pri jej živom prejave výrazne feministických názorov.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt captain marvel rotten tomatoes score

To sa zrejme ľuďom nepáčilo a stalo sa to jedným z dôvodov, prečo začalo priam neuveriteľne upadať “Want to see” hodnotenie na Rotten Tomatoes, ktoré napokon samotná stránka zrušila pre internetových trollerov. Ku tomu sa, samozrejme, pridávali aj negatívne recenzie na film od ľudí, ktorí ho ešte ani nemohli vidieť, a tak sa predbežné hodnotenie veľmi rýchlo zatrhlo. Sami sme zvedaví, ako sa táto kontroverzia a zmiešaná odozva odzrkadlí na profite filmu, ale zároveň dúfame, že pokiaľ sa z Captain Marvel vykľuje skvelý origin film, tento menší prešmyk mu nezabráni v rozvinutí trilógie.

Film Captain Marvel zavíta do lokálnych kín 7.marca 2019 a uvidíme ho aj v IMAX verzii.

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.