Civil War 2 už cez leto, v Marvel komiksoch

Captain America: Civil War bude už čoskoro v našich kinách. Súboj medzi Capom a Iron Manom bol inšpirovaný komiksom. Komiksová Civil War  sa udiala pred 10 rokmi a v tej dobe to bola veľká udalosť pre svet Marvelu. Tiahla sa takmer všetkými vtedajšími titulmi a mala obrovské dopady na ďalší vývoj (napr. odmaskovanie Spider-mana či zmena vo vedení S.H.I.E.L.D.-u). Ale komiksový svet sa odvtedy nezastavil a medzi hrdinami vznikajú nové nezhody. Aj preto bude Civil War 2 tohtoročnou veľkou udalosťou marvelovských komiksov.

A čo je dôvodom tohto konfliktu? Medzi Inhumans sa objavil nový hrdina, ktorý dokáže predpovedať budúcnosť. To je veľmi šikovná vlastnosť, hlavne ak sa snažíte zabrániť zločinom či galaktickým katastrofám. Ale ako vieme z Minority Report takéto predpovedanie budúcnosti prináša mnohé problémy. Trest za nespáchaný zločin je niekde na hranici morálky. Za využívanie tejto schopnosti sa postaví Carol Danvers, známa aj ako Captain Marvel. Vodcom druhej strany bude Tony Stark, ktorý to už s tými občianskymi vojnami trochu preháňa.

Ostatní populárni hrdinovia si budú musieť vybrať, kde sa chcú zaradiť. Je jasné, že niektorí svoje strany v priebehu udalosti zmenia a iní s ňou nebudú chcieť mať nič spoločné. Podľa materiálov od Marvelu budú tímy vyzerať takto.

Team Danvers: (zľava hore) Monica Rambeau, Winter Soldier, Blue Marvel, Medusa, Vision, Spider-Man (Peter Parker), (dole) She-Hulk, Hawkeye, Captain America (Steve Rogers), War Machine, Ant-Man

Team Stark: (hore) Deadpool, Hulk (Amadeus Cho), Luka Cage, America Chavez, Daredevil, (dole) Black Widow, Captain America (Sam Wilson), Hercules, Black Panther, Thor, Star-Lord

Rozdelenie je to zvláštne. Sam Wilson a Steve Rogers obaja nosia meno Captain America a musí sa stať niečo naozaj dôležité, aby sa postavili proti sebe. Zaujímavý by mohol byť súboj medzi dvomi Hulkmi. Ale najväčšie prekvapenie je, že Ms. Marvel (nie na obrázku) uprednostnila Starka pred svojim vzorom, Captain Marvel. Najväčším šokom by potom mala byť ohlásená smrť jednej z dôležitých postáv.

Zdá sa mi však, že celý konflikt prichádza z jasného neba a aktuálne série k nemu veľmi nevedú. Carol a Tony pre mňa nie sú natoľko odlišný, aby medzi nimi prirodzene vznikol konflikt. O kvalite sa teda zatiaľ neviem vyjadrovať. Hlavnú sériu bude písať Brian Michael Bendis, ktorý je jedným z najproduktívnejších spisovateľov Marvelu. Aj keď napísal množstvo skvelých komiksov, boli aj také, ktoré mu vôbec nevyšli.

Prvá časť série vyjde 1. júna, predtým by sme sa mali dočkať aj prequelu. Okrem toho bude vychádzať niekoľko minisérií a druhá Civil War sa prajaví aj na väčšine aktuálnych titulov (kompletný prehľad tu).

Ondro

Ondro

Určite si prečítaj

Secret Empire – čo zapríčinilo, aby sa Steve Rogers stal Hydrou?

Secret Empire ja najnovší ohlásený event v komiksovom svete Marvel. Hydra získala silného spojenca a potajme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.