Čo je to Flashpoint Paradox?

V nedávnom článku o finálej epizóde Flasha bolo naznačené, že sa asi udeje Flashpoint paradox. Poďme si preto objasniť, čo to je a aké informácie zatiaľ máme.

Čo je to Flashpoint Paradox?

Dej seriálu zatiaľ nápadne pripomína komiks. V komikse Flash zmení minulosť – zachráni svoju matku a dôsledky sú katastrofické. Flashovo okolie sa zmení – Iris je za niekoho vydatá, neexistuje Justice League… Ale ovplyvňuje to aj postavy, ktoré sme doteraz v seriáli nevideli – Batman je Thomas Wayne (Bruceov otec, Bruce umrel namiesto neho), Superman je uväznený vládou, v príbehu vystupujú aj Wonder Woman, Aquaman a Cyborg.

justice-league-the-flashpoint-paradox-screen-invasion-620x339

Flashove spomienky sa pomaly začínajú meniť, prispôsobujú sa novému svetu. Čo je horšie – aj jeho schopnosti zmizli a preto sa ich snaží s pomocou “staronových” známych hrdinov znovu nadobudnúť. Spočiatku mu však neveria, pretože profesor Zoom prišiel s iným dôveryhodným príbehom. Ako sa celé univerzum v komikse rozpadá, rastie chaos a napätie prerastá v konflikty medzi superhrdinami. Barry po znovunadobudnutí schopností je nútený bežať do minulosti a vytvoriť alternatívnu časovú líniu.

Či to dopadne aj v seriáli takto, uvidíme v tretej sérii. Bolo by zaujímavé sledovať boj superhrdinov medzi sebou (i keď veľké superhrdinské konflikty sú už v poslednej dobe bežnou záležitosťou – Batman v Superman, Civil War).

Aké informácie zatiaľ máme?

Už dávnejšie sa Grant Gustin (predstaviteľ Barryho/Flasha) vyjadril (ešte pred finále druhej série), že v tretej sérii nás čaká “krehká časová línia”.

„Barry sa rozhodol na konci druhej série, že pôjde krehký do tretej série, ale, myslím si, pretože sa nejaké veci zmenia, že časová línia bude taktiež krehká. Myslím, aj kvôli tomu čo sa stane, sa zmenia všetky Barryho vzťahy.“

the-flash-supergirl-crossover-worlds-finest-image-2-600x400

Nepriamo túto možnosť naznačila aj samotná televízia CW, keď jej prezident Mark Pedowitz potvrdil “veľký crossover” 4 seriálov – a tým pádom hromadné stretnutie hrdinov.

Kevin Smith (podieľal sa na réžii jednej epizóde Flasha) tweetol pravdepodobne spoiler ohľadom možnosti “Flashpoint Paradoxu” v tretej sérii.

“A začal Flashpoint Paradox! Úžasný koniec druhej série! Odhalenie muža v železnej maske bolo tiež milé a úžasné.”

Kým Grant Gustin jemne naznačil, že by sa niečo také mohlo udiať, Kevin Smith to v podstate potvrdil. Všetko teda zatiaľ naznačuje, že ak sa nič nezmení, tak na jeseň uvidíme Flashpoint Paradox.

Zdroj: ibtimes.co.uk

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.