Čo mal znamenať ten zvuk na konci Endgame?

Ak ste čakali na potitulkovú scénu v Avengers: Endgame, tak veľmi dobre viete, že ste sa jej nedočkali. Ale predsa len sa tam niečo našlo.Princípom potitulkových scén je navnadiť a zároveň poskytnúť ochutnávku toho, čo nás čaká v budúcnosti, ale Endgame tento trend porušuje a vzhľadom na to, že ide o zakončenie jednej etapy v MCU, ani sa nieť, čomu čudovať. Takto je to jednoducho lepšie. No tvorcovia filmu sa aj tak nezapreli a neodpustili si pridanie menšieho odkazu.

No tentokrát ide o odkaz na minulosť, a to konkrétne na úplne prvý film tohto univerza. V prvom Iron Manovi(réžia Jon Favreau) sa Tony(Robert Downey Jr.) dostáva do zajatia, kde jediná osoba, ktorá ho môže vyslobodiť, je on sám, a tak sa pokúša vybudovať si vlastný oblek s pomocou Ho Yinsena(Shaun Toub), kde vzniká legenda o Iron Manovi. A teda zvukový efekt odráža scénu, kedy si Tony kuje tento oblek. Tento odkaz nemá nijak odkazovať na reinkarnáciu Iron Mana vo forme novej postavy v MCU ani nič podobné. Jej prostým cieľom je len spomínanie na dobu minulú. Na začiatky tohto kolosu a je to naozaj pekný odkaz. Nič navyše od toho očakávať netreba.

Film Avengers: Endgame sa momentálne premieta v kinách.

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.