Čo mal znamenať ten zvuk na konci Endgame?

Ak ste čakali na potitulkovú scénu v Avengers: Endgame, tak veľmi dobre viete, že ste sa jej nedočkali. Ale predsa len sa tam niečo našlo.Princípom potitulkových scén je navnadiť a zároveň poskytnúť ochutnávku toho, čo nás čaká v budúcnosti, ale Endgame tento trend porušuje a vzhľadom na to, že ide o zakončenie jednej etapy v MCU, ani sa nieť, čomu čudovať. Takto je to jednoducho lepšie. No tvorcovia filmu sa aj tak nezapreli a neodpustili si pridanie menšieho odkazu.

No tentokrát ide o odkaz na minulosť, a to konkrétne na úplne prvý film tohto univerza. V prvom Iron Manovi(réžia Jon Favreau) sa Tony(Robert Downey Jr.) dostáva do zajatia, kde jediná osoba, ktorá ho môže vyslobodiť, je on sám, a tak sa pokúša vybudovať si vlastný oblek s pomocou Ho Yinsena(Shaun Toub), kde vzniká legenda o Iron Manovi. A teda zvukový efekt odráža scénu, kedy si Tony kuje tento oblek. Tento odkaz nemá nijak odkazovať na reinkarnáciu Iron Mana vo forme novej postavy v MCU ani nič podobné. Jej prostým cieľom je len spomínanie na dobu minulú. Na začiatky tohto kolosu a je to naozaj pekný odkaz. Nič navyše od toho očakávať netreba.

Film Avengers: Endgame sa momentálne premieta v kinách.

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Blíži sa Flashpoint?

Zatiaľ sme sa sólo filmu Flasha nedočkali. Už sme počuli viacero dátumov, kedy mal byť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.