Čo môže priniesť crossover Elseworlds?

Pravidelný crossover Arrowverse bude tento rok niesť názov Elseworlds. Poďme si bližšie ozrejmiť niektoré fakty o Elseworlds, vychádzajúce z komiksov. Ak to chcem dobre vysvetliť, musím začať výskytom alternatívnych realít v Arrowverse. Existenciu alternatívnych realít sme v seriáli dostali naservírovanú hneď po prvej sérii seriálu Flash. V druhej sérii Flasha sa medzi tzv. „Earth-1“ a „Earth-2“ viackrát cestovalo. Postupne sa to nazbieralo, napr. návštevou Earth-X.

Kým Flash, ArrowLegends of Tomorrow sa odohrávajú na Earth-1, Supergirl funguje na Earth-38 (a Black Lightning dokonca mimo celého Arrowverse). Tento fakt sťažuje prípadné crossovery medzi seriálmi, avšak nemožno poprieť, že to Arrowverse dodáva istú pestrosť a nekonečnosť možností.

Edícia Elseworlds

V komiksoch Elseworlds sa odohrávajú príbehy z „alternatívnych realít“ – sú to príbehy, v ktorých sú niektoré detaily zo životov superhrdinov pozmenené – avšak na hlavné dianie v DC komiksoch dopad nemajú. Napr. ako by to vyzeralo, keby Superman nepristál v USA ale v komunistickom Rusku (komiks Superman: Red Son).

Ak to prenesieme do seriálov, tak aj v seriáloch stanice CW môžeme občas zazrieť, ako alternatívne reality ovplyvnili jednotlivé postavy (napr. Harrison Wells ako vedec, spisovateľ atď.). Vo všeobecnosti však možno skonštatovať, že sme nemali možnosť vidieť Karu z Earth-1 alebo Olivera Queena z Earth-38 a ani nevieme, či žijú. V tejto fáze Arrowverse, by však ich príbehy (Kara z Earth-1 alebo Oliver z Earth-38) mohli byť pre nás niečo ako príbehy z edície Elseworlds – t.j alternatívna línia k známym príbehom.

Nový záporák

Teraz preskočím k záporákovi veľkého crossoveru – hlavnú zápornú postavu si zahrá LaMonica Garret. Jeho postava sa volá Mar Novu, je to mimozemšťan s nekonečnou silou známy ako The Monitor. Monitor je nestarnúci a okrem neho existuje už len druhý tvor s veľmi podobnými schopnosťami (Anti-Monitor). V kontexte komiksovej histórie výskyt Monitora naznačuje udalosti, ktoré môžu skončiť veľmi podobne, ako udalosti Crisis on Infinite Earths a Final Crisis – t.j zlúčením alternatívnych realít do jednej. Takto by sme sa mohli dostať k červenej oblohe a správe z novín z budúcnosti: “Red skies vanish” (červená obloha zmizla). A teda aj k zmiznutiu Flasha. Troška konšpiratívne, no nie úplne pritiahnuté za vlasy.

zdroj: comicbook.com

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.