Čo obsahuje Spider-man: Extended Cut?

Ako Avengers:Endgame, tak aj Spiderman: Ďaleko od domova sa ešte raz dostane do kín – so scénami, ktoré doteraz v kinách neboli. Tzv. “extended cut” je dlhší o štyri minúty. O čo je bohatšia táto verzia?

Pozor! Článok obsahuje spoilery – popisy týchto scén!

Vo filme sa môžeme tešiť na kopu vecí, ktoré chce Peter stihnúť pred odletom. Peter v rozhovore s Nedom, na začiatku “nových scén”, odhaľuje, že má plán, čo všetko musí stihnúť. Jeho plán obsahuje vyzdvihnutie pasu, kúpu adaptéra na slúchatká ale aj povinnosti Spidermana – boj s gangom.

Petrova prvá zastávka mu spôsobí starosti – pretože na úrade sú veľké rady a tak je nútený to trocha urýchliť. Peter vytiahne Spider-bota, ktorý sa skrýva v jeho ruksaku a pošle ho za priehradku. Spider-bot zmení kabínku so zavretej na otvorenú, Peter sa nakloní do okienka a poprosí o pas prekvapenú pani za okienkom. Je očividné, že pani má (zrejme obedňajšiu) prestávku.

Jeho ďalšou zastávkou je obchod “Delmar’s Deli-Grocery”. Tu si chce Peter zaobstarať adaptér na slúchatká, kde by sa dalo pripojiť dvojo naraz. Ako už vieme, chcel tento adaptér využiť tak, že by spolu s MJ pozeral v lietadle film. V obchode si berie pár vecí, potom pri pokladni ešte konverzuje s predavačom. Predavač sa zaujíma, či ide Peter na výlet, na čo dostáva odpoveď, že Peter ide do Európy na vedecký výlet. Peter si potom skúša popýtať pri pokladni adaptér, v cudzej reči, resp. v cudzích rečiach.


Ďalej sa Peter vyberá do obchodu, kde sa predávajú použité veci. Chce predať niekoľko svojich starých hračiek – postavy akčných hrdinov. Predavač sa uisťuje, či tak chce naozaj urobiť, Peter si nakoniec nechá jednu z figúrok a ostatné predá. Predáva ich kvôli tomu, aby mohol neskôr kúpiť MJ prívesok.

Posledná zastávka pred odletom je zatknutie gangu. Peter bojuje s klanom Manfrediovcov v ich rodinnej reštaurácii. Celkom akčná scéna, z ktorej sme kúsok mohli vidieť aj v traileri končí tak, že víťazne pre Spidermana. Po príchode polície Spiderman informuje policajtov, že ide na dovolenku, tak sa chvíľku budú musieť sami postarať o New York.

Ako vidíte, scény nie sú nejako extra vysvetľujúce. Ide skôr o vtipné doplnenie filmu, resp. zobrazenie Petrovho “bežného” života v New Yorku. Čo je dôležité vedieť je to, že na rozdiel od Avengers:Endgame (kde boli scény dodané za titulky) by mali byť tieto scény zahrnuté priamo vo filme. Bohužiaľ záhadou zatiaľ ostáva, či sa táto verzia filmu dostane aj do našich kín. Zatiaľ o tom nie sú žiadne informácie.

Zdroj: screenrant.com

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.