Čo prezradili potitulkové scény filmu Shazam?

Film Shazam! nám priniesol dve potitulkové scény, ktoré sú pre budúcnosť filmového vesmíru DC veľmi dôležité a ich hlavným cieľom je priviesť Shazama! do tohto znovuzrodeného vesmíru. Tieto scény, teda aspoň jedna z nich viac, sa nesú v ľahšom tóne, čo znamená, že DC svoje budúce filmy bude prevádzať do zábavnejšej formy. Jeden z najčastejších nepriateľov Shazama! sa totiž objavil v jednej potitulkovej scéne.

Článok obsahuje spoilery!

Čo sa teda v prvej potitulkovej scéne stalo? 

Dostávame pohľad na Dr. Thaddeusa Sivana, ktorý sa nachádza vo väzení. Tam kreslí po stenách cely symboly, ktoré mu skôr vo filme pomohli otvoriť portál. Po ďalšom neúspechu vytvoriť tento portál sa ozve miestnosťou robotický smiech. Sivana sa obráti a zistí, že je to akýsi červ alebo húsenica s podivným reproduktorom upevneným okolo krku (toto stvorenie sme už mohli vidieť skôr vo filme, keď mladý Dr. Sivana prvýkrát navštívil skalu večnosti. Tento červ bol umiestnený vo fľaši, a keď Billy Batson opúšťal toto miesto, bola fľaša rozbitá).

Tento červ sa následne zasmeje a nadviaže urážlivou poznámkou o opiciach kresliacich v jaskyni. Ďalej Sivanovi povie, že jeho chápanie mágie je obmedzené. Prezradí mu, že existuje viacej spôsobov, ako získať magickú moc. Dr. Sivana sa neveriac pozrie na stvorenie a spýta sa: „Čo v božom mene…?“

Červ zareaguje: „Ja som pomenoval bohov, doktor, nie naopak. Oh, koľko zábavy spolu zažijeme! Sedem ríš bude našich!

Tento červ nesie meno Mister Mind a objavil sa už v roku 1943 v komikse Captain Marvel Adventures #22. Mister Mind sa stal jedným z najnebezpečnejších nepriateľov Shazama!, čo potvrdzuje aj to, že založil a stal sa vodcom jedného z prvých záporáckych tímov v komikse – Monster Society of Evil. Mister Mind a jeho história sa viackrát zmenila, no v skratke sa jedná o mutantného červa z inej galaxie, ktorý ma myseľ génia a má telepatické schopnosti.

Táto scéna priamo naznačuje pokračovanie Shazama! a teda účinkovanie Mister Minda v budúcom filme.

Druhá potitulková scéna slúži, ako pri väčšine filmoch, iba k pobaveniu. Freddy sa snaží zistiť, aké schopnosti Billy ešte získal, a tak sa Shazam! snaží rozprávať s rybkou. Odkazuje tak na Aquamana. Táto scéna sa nezdá byť veľmi dôležitá, no potvrdila tak to, že Shazam! sa naozaj nachádza vo vesmíre spolu s ďalšími hrdinami DC a neskôr sa s nimi aj skutočne stretne.

Film Shazam! si môžete pozrieť v kinách od 4. apríla 2019 aj v IMAX verzii.

zdroj: screenrant.com, dc.fandom.com

Erik

Erik

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.