Čo prinesie deviata séria The Walking Dead?

Televízia AMC vydala prvý plnohodnotný trailer na deviatu sériu The Walking Dead.

Andrew Lincoln, Danai Gurira, Norman Reedus, Lauren Cohan, Jeffrey Dean Morgan a nová showrunnerka, Angela Kang, nám na Comic Cone prezradili, ako bude vyzerať svet TWD po tom, čo skončilo Neganove vyčíňanie. Kangová potvrdila, že deviata séria sa bude odohrávať o niekoľko mesiacov neskôr po skončení ôsmej série. Maggieno dieťa už bude narodené a pozostalí začínajú budovať svoju budúcnosť.

Andrew Lincoln sa, samozrejme, nevyhol otázke o jeho ohlásenom odchode zo seriálu: “Zdá sa, že vo vzduchu visí otázka, či je to môj posledný rok… Bude to moja posledná séria, v roli Ricka Grimesa, milujem tento seriál, znamená pre mňa všetko…ľudia, ktorí túto show robia, obzvlášť milujem ľudí, ktorí sledujú seriál.”

Ako sme sa mohli presvedčiť v traileri deviata séria bude úplny obrat oprati ôsmej sérii. Danai Gurira (Michonne) povedala, že je to úplný reštart TWD sveta, niečo o čom sa Rick a Michonne už veľakrát rozprávali. “Nastal moment, na ktorom celý čas pracovali. Carlova smrť to len utvrdila. Teraz majú dôvod na niečom pracovať.”

Daryl v traileri toho veľa nenahovorí, pritom podľa informácií zo zákulisia by mal práve Daryl prebrať od Ricka pomyselnú štafetu hlavnej postavy. K tomu sa Reedus vyjadril: “Vždy mal k veci postoj “najprv strieľaj, potom sa pýtaj”. V tejto sérii jeho hlas narastie a má to veľa dočinenia s vývinom vzťahu medzi Rickom a Darylom.” Na otázku fanúšikov, či nahradí Ricka odpovedal: “Nedokážete nahradiť Ricka Grimesa.”

Jeffrey Dean Morgan sa vyjadril k zmene, ktorú Negan prežíva: “Áno, bude to iný Negan, bude to Negan, ktorý sa musí vyrovnať s novou situáciou.”

Kirkman upozornil fanúšikov, že na konci traileru mohli vidieť šepkajúcich zombiekov. Ide o skupinu ľudí zvanú Whisperers, ktorá si oblieka kožu zombiekov a disponuje veľkou hordou zombiekov, ktorú sme videli na konci ôsmej série. Vodkyňou Whisperers je Alpha, známa svojou takmer bezcitnou krutosťou. Alpha verí, že apokalypsa je nový spôsob života. Vysmieva sa ľuďom, ktorí sa snažia “predstierať” normálny spôsob života. Alphu si zahrá herečka Samantha Morton, známa z filmov Minority Report, Fantastic Beasts and Where to Find Them.

Nové postavy deviatej série:

Magna

Nadia Hilkes (The 100) si zahrá Magnu, v komiksoch je Magna vodkyňou malej skupiny cestovateľov, ktorí sa prvý raz stretli s Jesusom vo Washingtone.

Yumiko

Eleanor Matsuura hrá Yumiko, Magninu priateľku a členku čerstvo sformovanej domobrany, ktorá bojuje proti skupine Whisperers.

Connie a Kelly

Narozdiel od jej komiksovej verzie, seriálová Connie (Lauren Ridloff) je hluchá a komunikuje jedine posunkovou rečou. Kelly (Angel Theory) je v seriáli Conniena sestra, v komiksoch je Kelly Connien priateľ.

Luke

Luke (Dan Fogler – Fantastic Beasts) z komiksov patrí medzi Magniných stúpencov. Ich rozpory začínajú vtedy, keď sa Luke a Magna vkradnú do Andreinho domu a začnú ju vypočúvať, pretože sa im zdá, že Alexandria je až príliš dokonalá na to, aby to bola pravda.

Justin

Justin (Zach McGowan – Agents of S.H.I.E.L.D.) je nepriateľsky Spasiteľ, ktorý nemá záujem spolupracovať.

Jed

Jed (Rhys Coiro) tak isto odmieta spolupracovať s ostatnými komunitami. V traileri ho vidíme ako čelí Carol, ktorá priznáva, že ho chcela zastreliť.

Earl a Tammy Rose

Manželia Roseovci sú obyvatelia Hilltopu. Earl (John Finn) je kováč a oddaný manžel. V komiksoch je Earl jednoduchý muž, ktorý si zoberie pod svoje krídla Carla a učí ho kováčstvo. Tammy (Brett Butler) je v komiksoch vedľajšia postava, ktorej sa nepáči Maggiena úloha vodcu. Hovorí, že vdova sa tu ukázala a začala štekať rozkazy.

The Walking Dead sa vráti na obrzovky AMC s deviatou sériou 8. októbra 2018.

Zdroj: comicbook.com

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.