Čo priniesol crossover Crisis on Infinite Earths – pokračovanie

Tak, je to za nami. Minulý týždeň boli odvysielané posledné dve epizódy veľkého crossoveru “Crisis on Infinite Earths”. Poďme sa pozrieť na to, čo všetko priniesol.

Pozor! Článok obsahuje spoilery!

Cameo herci, postavy a easter eggy

Ezra Miller (Barry Allen/Flash)
Zrejme najmenej očakávané cameo. Totiž, bola veľmi malá pravdepodobnosť, že sa do Arrowverse podarí dostať Flasha z DC filmu. Stalo sa a výsledok (aspoň podľa môjho názoru) stál za to. A aby toho nebolo málo, filmový Flash stihol spomenúť aj Victora (Cyborga).

Marv Wolfman (Marv) – ak by bola súťaž o najepickejšie cameo, Marv by sa umiestnil na nejakej poprednej priečke. Marv Wolfman predstavuje pre DC svet niečo podobné, ako Stan Lee pre Marvel. Wolfman je autor komiksov a má ich na konte kopu. Do jeho zoznamu patrí aj Crisis on Infinite Earths.

Spectre – Oliver Queen sa v crossoveri po svojej smrti stal postavou menom Spectre. Je nutné podotknúť, že jeho odev sa ponášal na odev zo Star Wars a aj v crossoveri si z neho uťahovali. Jeho návrat bol pomerne krátky, keďže opäť umrel. Medzičasom však stihol povedať svoju legendárnu hlášku (no v čosi väčších rozmeroch) – “Sklamal si tento vesmír!

Gleek – opica zo seriálu Challenge of the “Super friends” vlastne ani nebola v crossoveri, išlo len o easter egg. Zatiaľ sme videli iba prázdnu klietku s banánovou šupkou. Takže je len otázkou času, kedy bude Gleek robiť problémy na Earth Prime.

V závere crossoveru sme mohli vidieť aj ďalšie komiksové postavy – opäť Titanov, Doom Patrol, Swamp Thing, Star Girl (a zrejme aj Justice Society of America?), planétu Green Lanternov.

Ako vyzerá svet po Crisis?
Prišlo na Monitorove slová: “Svety budú žiť, svety umrú a nič nebude rovnaké.”

Post-crisis svet obsahuje:

  • Earth Prime – Výkonný producent prezradil, že ju pôvodne plánovali nazývať Earth-CW. Na tejto Zemi žijú všetci hrdinovia Arrowverse (čiže viac-menej všetci zo seriálov Supergirl, Flash, Batwoman, Legendy, Arrow). Pridal sa k nim aj Black Lightning. A poznajú tu aj Argo. Ak sa obávate preľudnenia Zeme, nie je dôvod. Keďže na každej Earth mal takmer každý dvojníka, tieto postavy sa zrejme zlúčili. Predsa len došlo k menšiemu populačnému nárastu – Diggle mal pôvodne len jedno dieťa – syna (resp. pred Flashpointom dcéru Saru), teraz existujú obe deti naraz. Aj Clark Kent má zrazu dve deti – synov – hoci pred krízou mal len jedného.K jednej obrovskej zmene po Crisis došlo aj u Lexa Luthora – je opäť medzi živými. Navyše ho zrazu celý svet pozná ako úžasne dobrého muža a celá planéta ho zbožňuje. Nikto, okrem Paragonov, si totiž nepamätá minulosť. A aby toho nebolo málo, je aj šéfom DEO. Supergirl (a Supermana) čaká náročný život.
  • Earth-2 – obýva Stargirl z pripravovaného seriálu (a Justice Society?)
  • Earth-9 – miesto, kde existujú predstavitelia zo seriálu Titans
  • Earth-19 – domov Swamp Thing-a
  • Earth-21 – tu existuje Doom Patrol
  • Earth-96 – Zem, kde existuje Superman – mal by to byť ten z filmu Superman sa vracia (predstaviteľ Brandon Routh). Je to zrejme ten istý Superman, ktorého sme v crossoveri videli aj na začiatku (tzv. Kingdom Come Superman). Jeho symbol sa zmenil, opäť nesie typické farby a preto sa možno domnievať, že po reštarte multiverse sa nestali tragické udalosti v jeho živote.

A môže ich existovať omnoho viac.

zdroj:ign.com, screenrant.com

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.