Čo priniesol crossover Elseworlds?

Minulý týždeň odvysielala stanica CW pravidelný “veľký crossover”. Zachytili ste všetko?

1, krátke zhrnutie crossoveru

Jedného dňa ráno Barry Allen (Flash) a Oliver Queen (Arrow) zistili, že si vymenili životy – Barry je Arrow a Oliver je Flash. Keďže im to okolie neverí, cestujú na Earth-38 za Karou Zor-El (Supergirl), aby spoločne zistili, čo sa deje. Zodpovednosť za tieto činy má v prvom rade Mar Novu/Monitor,  v druhom rade doktor John Deegan a v neposlednom rade aj “Kniha osudu”. Preskočíme pár bitiek, jedno ďalšie prepísanie reality, zopár dvojníkov –  a naši hrdinovia úspešne zničia knihu osudu. Je to koniec hrozby? Vôbec nie. Hrozba sa ešte len blíži…

Tohtoročný crossover bol zrejme “mostom” k niečomu väčšiemu – budúcoročnému crossoveru.

2, premiéru seriálovej Batwoman

Kate Kane je sesternica slávneho Bruca Wayna, ktorá po nociach zachraňuje Gotham City ako superhrdinka Batwoman. Vďaka crossoveru sme sa s ňou trochu zoznámili a jedno je isté – že podobne ako bratranec Batman vie dať kriminálnikom príučku. Viac priestoru dostane vo vlastnom seriáli, ktorý je plánovaný na rok 2019

3, rôzne easter eggy

  • John Wesley Shipp ako Barry Allen – Herec, ktorý si v 90. rokoch zahral Flasha si zopakoval svoju rolu vo svojom superhrdinskom kostýme. V aktuálnom seriáli Flash stvárnil rolu Barryho Allena z paralelného sveta Earth-90
  • Ivo´s Labs – odtiaľ pochádzal Amazo (robot, ktorý v epizóde Flasha zamestnal superhrdinov). Zo seriálu Arrow vieme, že profesor Ivo je mŕtvy. Alebo nie? V seriáli Arrow mŕtve postavy ožívajú každú stredu (resp. pondelok) a preto možno uvidíme aj toto zmŕtvychvstanie. Profesor Ivo stojí za zrodom viacerých postáv, napr. Tomorrow Woman.  Keď už spomíname Amaza, bol veľmi podobný robotovi Red Tornado (Supergirl), no nikto zo superhrdinov to nezmienil.
  • vôňa Smallvillu – zvučka a farma Kentovcov nás na chvíľu preniesla do Smallvillu
  • Batman – kým pre Olivera je Batman iba mestskou legendou, ako udržiavať kriminálnikov na uzde, Barry verí v existenciu Batmana. Crossover priniesol aj symbol Batmana.
  • nepochybne zaujímavá bola zmienka Kary, že jej bratranec a Bruce sú “frenemies”. Bruce Wayne teda určite existuje na Earth-38
  • v Arkhame bola bohatá úroda Easter eggov – na dverách pacientov sme mohli vidieť mená ako Penguin, Poison Ivy, Clayface, Riddler, Scarecrow a Guggenheim (producent Arrowverse).
  • muž v zlatej maske je Psycho Pirát a dá sa predpokladať, že bude zohrávať v crossoveri 2019 dôležitú úlohu
  • John Diggle z Earth-90 je zrejme Green Lantern (narážka na prsteň)

Easter eggov bolo omnoho viac, no toto sú zrejme tie najzaujímavejšie.

4, priestor pre spin-off Superman?

O tejto možnosti sa rozrozprávala seriálová Lois Lane (Elizabet Tulloch). Herečka uviedla, že sa o tejto možnosti rozprávala s producentmi a uviedla, že sa rozprávali “potencionálne” a podľa jej názoru spin-off závisí od “hodnotenia crossoveru, ako aj od ďalších externálnych faktorov, ktoré sú v podstate nekontrolovateľné“.

Superman zapadol do spolupráce Flasha, Arrowa a Supergirl celkom prirodzene. Hoci s Karou zdieľa rovnaké schopnosti, rozhodne nebol navyše. Doteraz sme nemali veľa možností vidieť seriálového Clarka Kenta v akcii, no crossover ukázal jeho potenciál v plnej paráde. Domnievam sa, že seriál Superman by mohol mať potenciál a nebol by v tieni Supergirl (aj vďaka tomu, že crossover naznačil Supermanove premiestnenie na Argo a založenie rodiny).

Privítali by ste seriál o Supermanovi?

5, odhalenie veľkého crossoveru 2019

Na záver poslednej časti crossoveru sme mohli vidieť toto:

Je to názov ďalšieho crossoveru. Už o tomto crossoveri sa špekulovalo, že môže priniesť udalosti z “Crisis on Infinite Earths”. Čo sa nestalo tento rok, môže nastať budúci rok. Nastane budúci rok zlúčenie všetkých paralelných vesmírov? Pre Arrowa, Supergirl, Flasha a Legendy by to malo nezvratné následky – a pre niektorých možno aj fatálne.

Spomeňme si na prvú sériu Flasha – Eobard Thawne mal v novinách z budúcnosti článok o Flashovi – o tom ako zmizol počas krízy, ktorú sprevádzali červené nebesá. Už v tomto crossoveri bola obloha červená – žeby sme sa teda blížili k udalostiam z novín Eobarda Thawna?

Zdroje: comicbookresources.com, denofgeek.com

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.