Čo sa chystá v 4. sérii Flasha?

Tretia séria Flasha skončila podobne ako prvé dve – cliffhangerom. Barry Allen/Flash sa obetoval a odišiel do Speedforce, a preto sa nejeden seriálový fanúšik teraz pýta: Vráti sa ešte? Tu je všetko, čo zatiaľ vieme o 4. sérii.

Pozor! Článok obsahuje spoilery!

  • Názov epizódy 4×01

Prvá epizóda novej série nesie názov „The Flash Reborn“ (Znovuzrodenie Flasha), ktorý je identický s komiksovým dianím.

V komiksoch sa Flash dostane zo Speedforce, ale… Začne sa meniť na Black Flasha. Je to pravdepodobné? Možno áno. Po tom, čo sa Legendy postarali o predchádzajúceho Black Flasha, je toto miesto voľné.

  • Popis epizódy –“Beh proti svojmu diabolskému časovému pozostatku je niečo, čo nikdy nezažijete, ale Barry Allen tomu čelil, keď sa snažil zachrániť život svojej snúbenice Iris Westovej pred bohom rýchlosti Savitarom. Barryho víťazstvo bolo krátke, lebo Speedforce bola v nerovnováhe a spôsobovala chaos v Central City, čím Barryho nútila k sebaobete pre vyššie dobro. Kým je “najrýchlejší muž” uväznený v Speedforce a čelí neznámym hrozbám, je len na tíme Flash, aby dostal Barryho z jeho osobného pekla.
  • Časový skok

Prenesieme sa o pol roka dopredu.

  • Kto je ten šarlátový rýchlik, čo behá po uliciach?

To, že je Wally v červenej kombinéze je pravdepodobne iba preto, aby boli občania Central City v ilúzii, že Flash nikam nezmizol. Podľa posledných informácii je Grant Gustin (Barry/Flash) na mieste natáčania prítomný, čiže jeho návrat do červeného obleku bude zanedlho.

  • Nové postavy

Televízia nedávno zverejnila 3 popisy k novým postavám, ktoré zatiaľ neboli obsadené.

Clifford Devoe/Thinker – Muž,- rokov. Po tom, ako ho zasiahla temná hmota z urýchľovača sa z Clifforda Devoea stal metačlovek s megamysľou. Hawkingovský génius, ktorý sa snaží napraviť všetko zlé na ľudstve. Jeho súboj s Flashom bude trvať celú sériu – bude to najrýchlejší muž vs. najrýchlejšia myseľ.

Mechanička – Žena, 30-40, je technicky nadaná a vytvára zariadenia pre Devoa. Je jeho pravá ruka. Nezastaví sa pred ničím, ani keby mala stratiť samú seba.

Aby však bola rovnováha dodržaná, v Central City sa objaví nový hrdina, ktorý však nebude speedster.

Ralph Dibny/Elongated Man – Muž, po tridsiatke. Ralph má superschopnosť natiahnuť svoje telo do rôznych dĺžok a veľkostí. No kým jeho telo sa dokáže napraviť rýchlo, jeho vybočený zmysel pre spravodlivosť nie. Po pridaní k tímu Flash to bude pre neho výzva. Táto postava sa bude opakovane vracať, je možnosť že v ďalšej sériii bude pravidelná.

Zaujímavo vyzerá tento samuraj, ktorého nedávno vyfotili na natáčaní. Bude mať scénu s Iris. Nevie sa, či bude dobrý alebo zlý.

  • Nejaké staré tváre

V štvrtej sérii sa opäť predstaví teleportujúca záporáčka Shawna Baez z prvej série, ktorá nesie prezývku „Peek-a-boo“. Barry ju ešte v prvej sérii chytil a bola zavretá v STAR Labs, kým Reverse Flash nedostal nápad pustiť všetkých metaľudí z väzenia. Iba ona stihla ujsť. Objaví sa v prvej epizóde „The Flash Reborn“.

  • Čaká nás „reset“

Prvá séria bola ľahká a zábavná, ďalšie dve boli temné. Kým v prvej sérii bol Reverse-Flash iba nepriateľom, druhá séria obsahovala vraha Zooma. V tretej sérii to bolo ešte temnejšie – zloduchom bolo jedno z Barryho časových dvojčiat a Savitar sa taktiež neštítil vraždiť.

Preto sa producenti v štvrtej sérii plánujú vrátiť ku koreňom. Temnoty bolo pre tento seriál jednoducho dosť.

zdroj: comicbookglobal.com

 

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.