Čo sa deje s filmovými Avengermi v komiksoch? (1/2)

Komiksovým filmom ešte stále jednoznačne vládne Marvel. Jedným z dôvodov je aj úcta k pôvodným komiksom. Ale tie sa neustále menia. V komiksoch práve prebieha už druhá Občianska vojna, avengerských tímov je viac a majú iné zloženie a mnohé z obľúbených postáv sa poriadne zmenili. Ako sú na tom dnes v komiksoch Iron Man, Captain America a ďalší? Niektoré udalosti sa budem snažiť vynechať, ale spoilerov tu bude požehnane.

Iron Man: Stark bojuje za budúcnosť

Stark

Tony Stark sa od svojej filmovej verzie veľmi nelíši. Len s peniazmi je na tom trochu horšie. To však nie je jeho najväčší problém. Ako jedna z hlavných postáv Civil War II má teraz väčšie problémy. Jeden z Inhumans, Ulysses, dokáže predpovedať budúcnosť a Captain Marvel to využíva na chytanie kriminálnikov. Predtým ako sa zločin stal. To sa Starkovi nepáči, Ulyssesovým schopnostiam neverí a tak sa s Marvel dostáva do konfliktu. Jedna z jeho motivácii je smrť Jamesa Rhodesa (War Machine). Ulysses predpovedal útok Thanosa, Captain Marvel sa teda rozhodla spraviť preventívny útok, pri ktorom Rhodey umrel.

Stark2

V blízkej budúcnosti však nastanú pre Iron Mana veľké zmeny. Ohlásené sú totiž dve série s dvomi rôznymi Iron Manmi. Hlavnou postavou Invincible Iron Man bude 15-ročná Riri Williams, ktorej sa podarilo vytvoriť jej vlastné brnenie. Pod značkou Infamous Iron Man si brnenie navlečie sám Victor von Doom, ktorý sa po nedávnych udalostiach snaží držať na strane dobra. Otázkou zostáva, čo bude so Starkom a či bude pokračovať vo svojej superhrdinskej kariére.

Steve Rogers: Captain Hydra?

Cap

So Steveom je to o trochu komplikovanejšie. Strata séra z jeho organizmu spôsobila, že rapídne zostarol. Stal sa koordinátorom iných hrdinov a svoj štít a titul predal Samovi Wilsonovi (Falcon). Nakoniec však svoju mladosť získal naspäť. Pri udalostiach Avengers: Standoff! (čo je mimochodom celkom fajn crossover) ju mu vrátila Kobik. A aby sme to ešte skomplikovali. Kobik je úlomok kozmickej kocky, ktorá dokáže ovplyvňovať realitu a tento úlomok kozmickej kocky má podobu malého dievčaťa.

Cap2

Vďaka tomuto omladeniu dostal Cap aj novú sériu Captain America: Steve Rogers. Jej prvé číslo vzbudilo veľký rozruch. Stačili dve slová: “Hail Hydra”. Znamená to, že Cap bol celý čas dvojitým agentom pre Hydru? Nuž nie. Ukázalo sa, že keď Kobik vrátila Steveovi mladosť dala mu do hlavy aj falošné spomienky. Kobik totiž berie Red Skulla ako svojho otca a ten jej toho o Hydre porozprával veľa, ale nie vždy sa držal reality. A aby sa Kobik Red Skullovi odvďačila spravila Stevea agentom Hydry. Steve ju ale považuje za organizáciu plnú dobra a povahovo sa vôbec nezmenil. Je to stále ten dobrý skautík, ktorého poznáme z filmov.

Falcon: Výmeny titulov

Falcon

Už som písal, že Steve Rogers predal svoj titul aj štít Samovi Wilsonovi. Sam si ich nechal aj po tom, ako sa Steve vrátil. A tak teraz po svete behajú až dvaja (kapitáni Amerikovia? kapitáni Ameriky?) hrdinovia s týmto menom. Časť americkej verejnosti neprijala čierneho Capa veľmi dobre. Tomu nepomohlo ani to, že hlavným nepriateľom série boli Sons of the Serpent, združenie rasistických patriotov, ktorí sa podobajú hnutiu KKK.

Falcon2

Sons of the Serpent bojujú proti ilegálnym imigrantom (dosť citlivá téma už aj u nás) a pri tejto svojej činnosti zajali mladého Mexičana Joaquina Torresa. Na Joaquinovi boli potom robené experimenty, ktoré z neho spravili hybrid človeka a sokola. A tak sa Joaquin stal novým Falconom, ktorý teraz pomáha Wilsonovi.

Winter Soldier: Vedúci Thunderbolts

Winter

Aj Bucky sa zaplietol s Kobik. O toto malé dievča so schopnosťou meniť realitu sa teraz stará. A spolu s niekoľkými bývalými superzloduchmi teraz tvoria tím Thunderbolts (niečo ako marvelovksá Suicide Squad).

Ant-Man: Návrat do väzenia

Ant

Scott Lang chcel zmeniť svoj život. Presťahoval sa do Miami, kde si založil bezpečnostnú firmu a prijal dvoch kriminálnikov za zamestnancov. Okrem nich mu komplikuje život aj reality show jednej z jeho bývalých, jeho úhlavný nepriateľ Darren Cross, nedoriešený vzťah s dcérou a hlavne aplikácia Hench. Tá funguje ako Uber pre zloduchov a vďaka nej si môže dovoliť superzloducha naozaj každý.

Už v prvom dieli série Astonishing Ant-Man sa dozvieme, že všetky tieto problémy ho nakoniec nejakým spôsobom dostanú do väzenia. Znovu. To ako sa ta dostane je ale motívom série, ktorá je plná obskúrnych záporákov a skvelých vtipov. Odporúčam prečítať si, presvedčiť by vás mohla napríklad táto rada starých záporákov nováčikovi.

Ant2

Nebojte sa, na zvyšok Avengerov sme nezabudli. O ich osude sa čoskoro dozviete v druhej časti.

Ondro

Ondro

Určite si prečítaj

Secret Empire – čo zapríčinilo, aby sa Steve Rogers stal Hydrou?

Secret Empire ja najnovší ohlásený event v komiksovom svete Marvel. Hydra získala silného spojenca a potajme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.