Čo sa deje s filmovými Avengermi v komiksoch? (2/2)

Aby sa nezabudlo, že naši obľúbení filmoví Avengeri majú aj svoje pôvodné komiksové verzie, rozhodol som sa napísať tento článok. A predtým, aj jeho prvú časť. Bez zbytočných kecov poďme na vec. Ale pozor budú spoilery.

Thor Odinson: Mjölnir nezdvihne ruka muža

U Thora sa toho veľa zmenilo. Teraz si nechá hovoriť Odinson, miesto kladiva používa sekeru a vlastne to už nie je Thor. Postava, ktorá nám je pod týmto menom známa sa z istých dôvodov (ktoré sú podľa wikipedie ešte stále trochu tajomné) stala nehodnou kladiva aj titulu boha hromu. V poslednej dobe ho nebolo veľmi vidno, pretože bol zajatý neznámou silou. To by sa ale malo zmeniť už na jeseň v novej sérii The Unworthy Thor.

Ale Zem neostala bez Thora a kladivo sa podarilo zdvihnúť žene. Jej identita bola dlho tajomstvom, nakoniec sa z nej vykľula Jane Fosterová (Thorov romantický cieľ z prvého filmu). Zaujímavé na tejto postave je to, že každou premenou na Thora sa zhoršuje jej rakovina. Mnohým komiksovým fanúšikom to ale nestačí a “Thoricu” považujú za znesvätenie postavy.

Vision: Vízia usporiadanej rodiny

Vision si začal plniť svoj americký sen. Tento náš obľúbený syntezoid si vyrobil ženu, dve deti a psíka, presťahoval sa na predmestie a našiel si teplé miestečko vo Washingtone. So superhrdinskou činnosťou však neprestal. Aj keď to vyzerá tak, že superhrdinovia budú musieť zachraňovať jeho. V jeho sólovom titule sa snaží Vision udržať svoju rodinu pohromade. To je dosť ťažké, pretože jeho rodina dokáže spraviť hrozné veci. Vyzerá to tak, že sa vo Visionovom živote stane niečo veľmi dramatické, keďže séria Toma Kinga sa čoskoro skončí (ale vážne prečítajte si Visiona, už som o tom kedysi písal).

Spider-Man: Konečne peniaze

Filmový Parker sa nám predstavil ako chudobný stredošolák, ktorý musí zladiť prácu, školu a superhrdinské mimoškolské akivity. A to je Peterova klasická verzia z komiksov. Ale nakoniec vyrástol, založil si Parker Industries a stal sa z neho technologický líder. Voľný čas ale stále nemá.

Okrem Petera je tu aj Miles Morales, čierny Spider-Man. A Spider-Woman, Spider-Gwen a dokonca Spider-Ham, ktorý je prasa. Áno vážne, a áno, Simpsonovci to spravili skôr.

Black Widow: Agentka bez S.H.I.E.L.D.-u

Vo filmoch je Black Widow viac akčná hviezda ako špiónka, v komiksoch je to naopak. Natasha už nepracuje pre svojho bývalého zamestnávateľa, povedzme, že mali isté nezhody. Nedávno mala dokonca konflikt so samotným Tonym Starkom.

Black Panther: Ultimátny bojovník

Vo filmoch sa T’Challa len stal panovníkom Wakandy. V komiksoch je už zabehnutým vládcom. Doma ho trápi zápas o moc s teroristickou skupinou. Veľa svojho času trávi aj v tíme The Ultimates, ktorý sa zaoberá tými najväčšími kozmickými hrozbami. V rámci druhej Civil War si zachováva neutrálny postoj, aj keď to nie je veľmi ľahké. Jeho tímovou kolegyňou je totiž Captain Marvel, ktorá je líderkou jednej zo strán konfliktu.

POZOR: Nasledujú obrovské spoilery pre Civil War 2.

Hawkeye: Zabiják na slobode

Filmová verzia Hawkeyea je mnohým ľuďom na smiech, pretože jeho schopnosti nie sú až tak super. Komiksoví znalci, ale vedia, že Hawkeye má aj iné kvality. Väčšinou sa pritom spomenie scenárista Matt Fraction. Hawkeye bol proste obyčajný človek s obyčajnými problémami, ktorý vďaka svojej snahe dokázal pracovať v nebezpečnom zamestnaní. Priazeň fanúšikov sa od neho teraz ale vo veľkej miere odvrátila. Hawkeye totiž zabil Brucea Bannera. A Bruce pritom ani nebol Hulkom.

Prečo to spravil? Dôvodom je Ulysses. Ten dokáže predpovedať budúcnosť a v jednej z jeho vízií videl Hulka robiť naozaj veľký bordel. V momente, kedy sa táto vízia mohla vyplniť vystrelil Hawkeye svoj smrtiaci zásah. Pre mnohých to bol nepochopiteľný vývoj udalostí, ktorý sa celkom uchádzajúco snaží vysvetliť one-shot s menom The Accused. Hawkeye sa dostal na súd, ktorý ho nakoniec oslobodil. Hulkobijca sa stal medzi ľudom marvelovského univerza veľmi populárnym, pretože sa konečne vysporiadal so zelenou hrozbou. V skorej budúcnosti vytvorí tím Occupy Avengers a v rovnomennej sérii sa bude zaoberať hlavne problémami skutočných ľudí. Inšpirácia sa tu berie z protestného hnutia Occupy Wall Street, tak to snáď neskĺzne do propagandy.

Hulk: Hulk je mŕtvy, nech žije Hulk

Bruce Banner bol teda zabitý rukou Hawkeyea. Je však zaujímavé, že aj pres smrťou sa veľmi neukazoval a dlho sa o jeho osude veľa nevedelo. Podarilo sa mu totiž dostať Hulka zo svojho systému. Prečo teda Ulysses videl Hulka ničiť? Možno sa to ešte v priebehu Civil War vyjasní. Pravdepodobnejšie je, že zlyhala komunikácia medzi kreatívcami.

Gamma radiáciu, ktorá bola pre Brucea prekliatím do seba prijal mladý Amadeus Cho, jeden z najinteligentejších ľudí na Zemi a najväčší Hulkov fanúšik. Z Amadea sa stal nový Hulk. Ten sa vie ovládať lepšie ako Bruceov Hulk, aj keď je veľmi ľahkomyseľný (taký je však aj Cho). Cho samozrejme Bruceovu smrť neznáša dobre a ešte uvidíme, aké to môže mať dôsledky.

Ondro

Ondro

Určite si prečítaj

Secret Empire – čo zapríčinilo, aby sa Steve Rogers stal Hydrou?

Secret Empire ja najnovší ohlásený event v komiksovom svete Marvel. Hydra získala silného spojenca a potajme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.