Čo v Justice League zmenia znovu natočené zábery?

Je celkom bežnou záležitosťou, že sa po oficiálnom natáčaní neskôr v prípade potreby natáčajú dodatočné zábery. Inak to nebolo ani v prípade Justice League. Znamená to pre nás niečo?

Vyzerá to tak, že áno. Nie je nikde presne napísané, koľko sa toho natáčalo dodatočne, podľa informácii, ktoré kolujú internetom, by to malo byť dosť na to, aby sa z Justice League stal “svetlejší film“. BvS bol temný film, podobne aj Muž z ocele. Tieto filmy vyvolali rozpačité reakcie, majú svojich zástancov aj odporcov medzi fanúšikmi, kritikov však nepresvedčili. Wonder Woman bola naopak veľmi svetlá, film získal mnoho pozitívnych recenzii. Možno aj preto sa režisér Joss Whedon rozhodol naskočiť na túto vlnu. A možno aj preto, že to bola požiadavka štúdia, ako prezradil Joe Morton (Dr. Silas).

Pozor! Článok ďalej obsahuje aj možný spoiler!

V rozhovore s novinármi sa o dodatočnom natáčaní rozhovoril Joe Morton, herec, ktorý hrá Cyborgovho/Viktorovho otca, pretože zmeny by sa mali dotknúť hlavne jemu blízkej postavy – Cyborga. Zábery boli natáčané v Londýne, nezmenili veľa, iba zosvetlili jeho charakter. Herec uviedol, že “zosvetlenie filmu” bola požiadavka štúdia, nakoľko film bol vraj až príliš temný.

Hovorí sa aj, že reshoot záberov zmenil záver filmu Justice League. Táto informácia však nie je oficiálne potvrdená. Podľa toho, čo sa hovorí, mal film Justice League končiť cliffhangerom – príchodom Darkseida – aby nás nalákal na pokračovanie. Joss Whedon však pravdepodobne zapracoval na tom, aby film pôsobil kompletným dojmom, a preto sa mal rozhodnúť zakončiť film inou scénou – flashbackom, ktorý odhaľuje Steppenwolfov pôvod.

Nakoľko nevieme, čo z tohto je pravda, ostáva nám len priestor pre polemizovanie. Ktorý záver filmu (z týchto dvoch možností) by ste brali ako najlepší?

Zdroj: batman-news.com

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.