Čo zatiaľ priniesol crossover Crisis on Infinite Earths?

Plánovaný veľký crossover má za sebou tri epizódy. Zvyšné dve nás čakajú až v januári 2020. Poďme si zatiaľ zhrnúť všetky cameá a easter eggy.

Pozor článok obsahuje spoilery!

Robert Wuhl (Alexander Knox)
Prvé cameo v crossoveri bolo hneď v úvodnej scéne. Zavítali sme na Earth-89 do Gothamu, kde starší muž na lavičke číta noviny. Muž na lavičke je reportér Alexander Knox. Wuhl si zahral túto postavu vo filme Batman (1989), preto táto planéta má číslo 89. Na titulke svieti “Batman chytil Jokera”, no vo filme Batman z roku 1989 sa udalosti odohrali trochu inak – Joker po záverečnom súboji s Batmanom spadol z veľkej výšky a pád neprežil. Alebo áno?

Ak sa pozriete na obrázok v novinách poriadne, uvidíte, že Batmanov kostým je totožný s filmovým.

Curran Walters a Alan Ritchson (Jason Todd/Robin a Hank Hall/Hawk)
Ďalšia zastávka sa konala na Earth-9 v San Franciscu. Krátke cameo dostali špekulovaní Titani (z rovnomenného seriálu), no nie v plnej zostave. Prečo ide o hrdinov práve z Earth-9 nie je známe.

Burt Ward (ako staršia verzia Dicka Graysona/Robina)
Presúvame sa na Earth-66. Dick Grayson kráča so psom po ulici, keď sa obloha sfarbí do červena. Číslo 66 je odkaz na film Batman z roku 1966, kde si herec zahral Dicka Graysona/Robina.

Wentworth Miller (Leonard Snart/Captain Cold)
Herec sa v seriáli objavil ako umelá inteligencia na palube Waverideru. Keďže “naše legendy” sa nechceli zúčastniť crossoveru, preniesli sme sa na Earth-74, kde používajú miesto umelej inteligencie Gideon práve Leonarda Snarta. Škoda, že sa neobjavil aj fyzicky. Vzhľadom k rozsiahlosti všetkých svetov by jeho objavenie nebol žiadny problém.

Johnathon Schaech (Jonah Hex)
Na Earth-18 stretli hrdinovia počas pátrania po Lazarus Pit aj dobrodruha z divokého západu Jonaha Hexa. Diváci seriálu Legends of Tomorrow s ním už mali párkrát česť a preto im určite neušlo, že na tejto Earth Jonahovi chýbala jeho typická jazva. Nevadí, Sara Lance mu k nej pomohla. Číslo 18 dostala táto Zem zrejme ako odkaz na divoký západ.

Kevin Conroy (Bruce Wayne)
Herec, ktorý môže byť komiksovým priaznivcom známy z komiksových filmov skôr po zvukovej stránke. V minulosti prepožičal viackrát svoj hlas Batmanovi (hovoríme samozrejme o anglickom dabingu). V crossoveri sa objavil ako starší Bruce Wayne z Earth-99 (zrejme odkaz na Batman Beyond z 1999), od ktorého sme trochu očakávali, že bude Paragon odvahy. Nebolo to tak. Bruce Wayne na Earth-99 je skôr vrah ako hrdina – zabil mnohých svojich nepriateľov, ale aj Supermana. V pozadí jednej scény na Earth-99 môžete zahliadnuť Jokerovu kartu, Riddlerovu palicu a snežný glóbus Mr. Freeza. Zdá sa aj, že v pozadí môže byť niečo ako mŕtva rastlina, zrejme trofej po Poison Ivy. Po súboji so Supermanom je odkázaný na nosenie exoskeletu – presne ako v Kingdom Come línii.

Ashley Scott (Huntress)
Earth-203, mesto Nový Gotham. Na scénu sa vracia Huntress (zo seriálu Birds of Prey). Číslo Earth zrejme súvisí s rokom 2003 – to je rok, kedy seriál skončil.

Tom Welling (Clark Kent/Superman)
Clarka Kenta na Earth-167 si zahral Tom Welling. V jeho prípade išlo o reprízu Supermana, keďže túto postavu stvárňoval v legendárnom seriáli Smallville. Tento Superman sa vzdal svojich síl a žije pokojný rodinný život (zrejme vďaka náramku – modrému kryptonitu). Earth dostala číslo podľa roku narodenia producenta Smalvillu Alfreda Gougha (1967). Túto súvislosť potvrdil producent crossoveru.

Pri Supermanovi ešte chvíľu ostaneme, keďže sme mali tú možnosť ich vidieť viacej naraz. Na Earth-96, v Metropolise, žije ďalší Clark Kent/Superman. Túto postavu si zahral Brandon Routh. Aj v prípade tohto herca ide o reprízu Supermana. V roku 2006 si zahral Supermana vo filme “Superman sa vracia”. Svet sa Supermanom na Earth-96 nemaznal, “muž z ocele” musí byť zrejme naozaj z ocele, lebo prišiel o kopu svojich blízkych priateľov, ako aj životnú lásku Lois Lane. Táto udalosť sa vyskytuje v komikse Kingdom Come, ktorý vyšiel v roku 1996.

Ocitli sme sa aj na Earth-75, kde taktiež žil jeden Superman. Avšak, Lex Luthor prišiel skôr ako hrdinovia a Supermana na tejto planéte zabil. Správy ukazujú ikonickú komiksovú scénu – úmrtie Supermana. Klobúk dole pred producentmi, scéna je takmer identická. Planéta dostala svoje číslo zrejme podľa čísla komiksu – Superman #75 “Death of Superman”. Avšak môže ísť aj na odkaz na muzikál Superman, ktorý bol v roku 1975.

Tom Ellis (Lucifer Morningstar)
Paparazzi prichytili herca v rovnaký čas a v rovnakom meste, ako sa natáčal crossover a odvtedy sa špekulovalo, že v crossoveri uvidíme Lucifera. Herec tieto špekulácie poprel, tvrdil, že bol len na narodeninovej oslave. Po odvysielaní epizódy sa Ellis ospravedlnil za toto malé klamstvo.

Mimochodom, na začiatku scény s Luciferom bol nenápadný easter egg na Watchmenov (úplne napravo – žltý billboard)

V crossoveri sa objavili na malú chvíľu aj ďalší, napr. herec Will Wheaton či Russel Towey (ako The Ray z Earth-X)

Zoznámili sme sa aj so synom Clarka a Lois. Planéta, kde doteraz žili, sa blížila ku koncu a preto starostliví rodičia poslali syna na Zem. Zrejme to už začína byť nejakou kryptonskou tradíciou. O chvíľu na to aj oni unikli pred skazou, Harbinger ich preniesla na Zem. Malý Jonathan pristál v budúcnosti (rok 2046) na Earth-16. Tu sa ho ujala staršia verzia Olivera Queena. Ktovie, ako by to celé skončilo, ak by Lois po Jonathana neprišla. Rok 2046 sme už v seriáloch Arrowverse párkrát videli, no nie na inej Earth. A prečo práve Earth-16? Možno preto, lebo Legendy navštívili rok 2046 v prvej sérii, v šiestej epizóde – S1E6.

Samozrejme, v týchto troch epizódach bolo ešte viac easter eggov, no mám pocit, že sme si povedali všetky najpodstatnejšie.

Zdroje: screenrant.com, meaww.com

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

2 komentáre

  1. Avatar

    Ten Superman z Earth-96 je ten istý Superman z filmu “Superman sa vracia r.2006” ? 😀

    • Kristina

      Herec áno. Či sa jedná aj o pokračovanie dejovej línie z filmu, nie je známe. Ak by to tak aj bolo, zrejme by to nemohli oficiálne potvrdiť kvôli autorským právam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.