Čo znamená prekvapivé cameo v seriáli WandaVision pre budúcnosť MCU?

5. epizóda prvého seriálu z Marvelovského filmového vesmíru (MCU), WandaVision, končí nečakaným zvratom, ktorý bude mať veľké dôsledky pre budúcnosť MCU.

POZOR článok bude obsahovať SPOILERY z piatej epizódy seriálu WandaVision!

Na konci piatej epizódy Vision konfrontoval Wandu s otázkou “Čo urobila jemu a mestu Westview?”. Ich výmena názorov bola prerušená zazvonením na zvonček, s ktorým vraj Wanda nemá nič spoločné. Wanda otvorí dvere a šokovaným pohľadom hľadí pred seba. Nemôže uveriť, čo vidí, pred ňou stojí muž ktorý sa vydáva za jej brata Pietra.

Pietra Maximoffa aka Quicksilvera v seriáli nehrá herec Aaron Taylor-Johnson ako to bolo v Avengers: Age of Ultron ale herec Evan Peters z X-Men filmov.

Medzi rokmi 2014 a 2015 na plátnach kín behali dve verzie Quicksilvera. Jeden bol predstavený v roku 2014 vo filme X-Men: Days of Future Past, ktorého hral herec Evan Peters, a druhý bol predstavený v roku 2015 vo filme Avengers: Age of Ultron, túto verziu stvárnil herec Aaron Taylor-Johnson. V komiksoch boli Quicksilver a Scarlet Witch Avengeri ale aj X-Meni preto filmové práva na tieto postavy boli rozdelené medzi Disney a Fox.

Disney odkúpilo 21th Century Fox za 66 miliárd dolárov!

Pietro z X-Men filmov je mutant, člen tímu X-Men a zároveň syn Magneta. Pietro z MCU a jeho sestra Wanda boli Sokovčania, ktorí stratili rodičov vo vojne. Dobrovoľne podstúpili experimenty Hydry, a tak získali svoje schopnosti, ktoré pramenia z Kameňa mysle (rovnaký kameň, ktorý oživil Visiona).

Piata epizóda sa nesie v duchu smrti a vzkriesenia. Keď Billyho a Tommyho pes Sparky zomrie, požiadajú Wandu, aby ho oživila. Wanda však prezradí, že to nedokáže.

Zábery z bezpečnostných kamier SWORDu (čo je mimochodom vystrihnutá potitulková scéna z Endgame) nám prezradili, že Wanda zobrala pozostatky Visiona a oživila ho. Pravdepodobne sa jej to podarilo len preto, že Vision je v skutočnosti synthezoid. Pokiaľ ide o živých, vzkriesenie sa javí nad limit Wandiných schopností.

Ale aj tak Wandine podvedomie a spomienky priviedli Pietra do Westview. Ale kvôli jeho smrti a jej neschopnosti oživiť ho, chtiac či nechtiac priviedla Pietra z “X-Men vesmíru”, čím uviedla Multivesmír do MCU a otvorila dvere ďalším mutantom.

Toto by mohlo byť prvé oficiálne potvrdenie toho, že Multivesmír v MCU skutočne existuje. Veď už dlhšie sa hovorí o tom, že seriál WandaVision nadväzuje priamo na film Doctor Strange and Multiverse of Madness, v ktorom Doctor Strange preskúma Multivesmír. A ak Wanda dokáže premiestniť ľudí z Multivesmíru – ako to vyzerá v prípade Pietra – jej sily by mohli spôsobiť veľké problémy v realite, ktoré by bezpochyby vyžadovali zapojenie a pomoc Najvyššieho kúzelníka.

Či sa táto teória potvrdí sa dozvieme v nadchádzajúcich 4 epizódach seriálu WandaVision. Čo myslíte mohla byť táto epizóda viesť k predstaveniu mutantov do MCU?

Zdroj: screenrant.com, youtube.com/c/emergencyawesome

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

The Haunting of Bly Manor je tu!

Po fantastickom úspechu duchárskeho seriálu The Haunting of Hill House prichádza streamovacia platforma Netflix s …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.