Comic-Con 2015: Batman V Superman

Warner Bros uverejnil druhý trailer k “Batman v Superman: Dawn of Justice” pred publikom na Comic-Cone, uvidíme v ňom prvé zábery Wonder Woman, odkazy na Robina a Zodovu mŕtvolu.

UPOZORNENIE: Článok môže obsahovať spoilery.

Bitka v Metroplise a v Gothame
Metropolis-Gotham-Location-Batman-V-Superman

Vo filme Man of Steel sme videli, že General Zod and Kal-El bojujú v Metropolise. Podľa slov Zacka Snydera je Gotham pre Metropolis ako New Jersey pre New York. Takže pri bitke mohol byť zasiahnutý aj Gotham.

Pre Brucea Wayna je to osobné
Batman-V-Superman-News-Paper-Wayne-Tower

V traileri vidíme Brucea ako beží priamo k troskám svojej budovy, ktorú zničil General Zod v boji proti Supermanovi. Neskôr vidíme ako Bruce číta výstrižok z novín s titulkom “Waynova budova zničená” a podľa fontu písmen na výstrižku ten posmešok napísal Joker.

Smrť v rodine
Batman-V-Superman-Robin-Suit-Joker-Writing

Trailer dáva jasne najavo, že Robin zomrel počas snahy Batmana vyčistiť Gotham od zločinu. V komikse (A Death in the Family) druhý Robin, Jason Todd, prišiel o život keď sa snažil zastaviť Jokerov teroristický útok. “Hahaha vtip je na tebe Batman” graffit na Robinovom obleku naznačuje, že Joker Jareda Leta je zodpovedný za smrť Robina, a teda, sa temný rytier v “Batman V Superman” stále spamätáva z jeho straty.

Wonder Woman – Diana Prince
Wonder-Woman-Bracelets-of-Submission-Batman-V-Superman

V traileri sme sa nedozvedeli akú rolu hrá v príbehu Diana Prince. Na druhej strane sme videli Wonder Woman v civile ale aj v akcii.

Dlhodobí čitatelia komiksov vedia, že Wonder Woman používa náramky poddania. Tie mohli spôsobiť výbuch okolo Wonder Woman, náramok mohol byť použitý na dezorientáciu Supermana. Čo vyvoláva otázku: Regrutoval Bruce Wayne Dianu, aby mu pomohla zastaviť muža z ocele?

General Zod
General-Zod-Batman-V-Superman-Movie-Michael-Shannon

Pri prevážaní mŕtveho Zoda vidíme na chladiacom boxe nápis “USAMRIID”, táto inštitúcia existuje aj v skutočnom svete. V komikse je organizácia pod kontrolou LexCorpu. Zdá sa, že vo filme Luthor zistí vďaka Zodovej mŕtvole Supermanove slabosti.

Kryptonit
Batman-V-Superman-Movie-Kryptonite

Vidíme, že sa Lex Luthor dostal ku Kriptonitu. Uvidíme či bude Lex spolupracovať s Batmanom a sám mu dá Kriptonit alebo ho bude musieť Batman najprv ukradnúť z LexCorpu.

Pokľakni pred Lexom
Batman-V-Superman-Clark-Lex-Luthor

Jeden zo šokujúcich záberov z traileru je kľačiaci Superman pred Lexom Luthorom. Takto bez kontextu je ťažko povedať prečo Superman kľačí. Na prvý pohľad nevyzerá, že by bol pod vplyvom Kryptonitu skôr vyzerá oddane. Dokázal Lex využiť Zodovu DNA a podriadiť si Supermana?

Lexova holá hlava
Lex-Luthor-Batman-V-Superman-Bald

Pred pár mesiacmi Warner Bros. uverejnili fotku Jesseho Eisenberga, Lex Luthor, s oholenou hlavou. Ale zatiaľ sme v traileri videli Lexa s dlhými vlasmi. Jeho vlasy môžu byť metaforou na to, že ešte zo začiatku filmu hrá kladnú postavu až v priebehu sa zmení na záparáka. Luthor zjavne experimentuje s mimozemskou technológiou, materiálmi a DNA preto sa mohol úmyselne či neúmyselne vystaviť kryptonitovým zlúčeninám, ktoré mali nejaké nepríjemné vedľajšie účinky.

Batman v Superman: Dawn of Justice bude mať premiéru 24. marca 2016.

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

Blíži sa Flashpoint?

Zatiaľ sme sa sólo filmu Flasha nedočkali. Už sme počuli viacero dátumov, kedy mal byť …

3 komentáre

  1. Avatar

    “a podľa fontu písmen na výstrižku ten posmešok napísal Joker.” – Dosť blbosť už len koli tomu že o obrázok nižšie je vidieť reálny rukopis Jokera a sú tam neskutočné rozdiely…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.