Constantine sa presúva na SyFy

Pred niekoľkými mesiacmi prišla stanica NBC s oznámením, ktoré isto nepotešilo množstvo fanúšikov seriálových a komiksových adaptácií. Seriál Constantine s naplánovanými 22 epizódami bol okresaný na takmer polovicu a diváci tak mohli očakávať už iba 13 epizód. Ako iste mnohí na základe svojich skúseností tušia, v televíznom biznise takýto krok väčšinou znamená neoficiálne zrušenie vysielania seriálu ako aj jeho ďalšieho natáčania.

Vyhlásenia NBC Universal nenasvedčovali tomu, že by seriál plánovali zachrániť. Podľa ich slov nevideli žiadne pozitívne vyhliadky pre budúcnosť tohto komiksového príbehu a navyše ho už nechceli viac stavať do pozície vlajkovej lode celého televízneho kanálu. Napriek tomu sa však rozhodoli vypočuť si názory svojich divákov, ktorí na sociálnych sieťach masívne vyjadrovali svoj nesúhlas s osudom seriálu, čo ich priviedlo k novému záveru – Constantine bude pokračovať s druhou sériou na televíznom kanáli Syfy!

HELLBLAZER

Životnosť seriálu by tak mohla byť dlhšia nielen vďaka menším požiadavkám zo strany nového televízneho kanálu, ale aj vďaka väčšej slobody zo strany tvorcov. Novinkou však pravdepodobne nebude len spomínaný presun, ale aj samotný názov seriálu, ktorý by mal niesť pôvodné meno komiksovej série – Hellblazer. Podľa slov NBC sa však pôvodní fanúšikovia nemusia báť, že by v seriáli prišlo k väčším zmenám, naopak sľubujú, že dostanú ešte lepší a temnejší príbeh, po ktorom diváci túžili od samého začiatku vysielania. Samozrejmosťou by malo byť aj zachovanie pôvodného hereckého obsadenia.

Či možno slovám NBC Universal naozaj veriť, ukáže až blízka budúcnosť. Pre verných fanúšikov však je zatiaľ pripravené finále prvej série Constantine, ktoré môžu vidieť už 13. februára o 20:00 priamo na televíznej stanici NBC.

Zdroj: screenrant.com

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.