CW rozhodlo o ďalšom osude svojich seriálov

Aktuálne série komiksových seriálov na americkej stanici CW sa pomaly blížia do finále. Aký bude ich osud po tejto seriálovej sezóne? Dočkajú sa ďalšej série?

Televízia CW má na svedomí (momentálne) 5 komiksových seriálov so superhrdinskou tematikou. Začiatkom tohto roku sa vyjadrili, že nebudú naraz vysielať viac ako 4 seriály (a to je jeden z dôvodov, prečo má neustále niekto prestávku). Avšak, nie je vylúčené, že pod vplyvom nových skutočností sa toto rozhodnutie môže zmeniť – CW rozširuje vysielanie seriálov, pridáva nedeľu. Zatiaľ nie je jasné, kto dostane nedeľný vysielací čas. Môže, ale nemusí, byť toto miesto pre nejaký nový seriál.

Dobre, dosť bolo dohadov, prejdime ku konkrétnym faktom – t.j. aký osud čaká seriály Arrowverse a Black Lightninga.

Arrow

Začnime so služobne najstarším seriálom. Oliver Queen alias Green Arrow to na obrazovkách ťahá už šiestu sériu. Po ukončení flasbackov z Oliverovho „stroskotania“ v piatej sérii boli isté obavy, či bude mať šiesta séria čo ponúknuť. Má a na divákov to zrejme platí, pretože sledovanosť seriálu sa nijako dramaticky neznížila. Aj vďaka tomu dostal Arrow zelenú.

Verdikt: oficiálne potvrdená siedma séria

The Flash

Šarlátový speedster beží už štvrtú sériu. Po temnejšej tretej sérii so Savitarom žijeme v pozitívnejšej štvrtej sérii s optimistickým Barrym. Zatiaľ ho ten optimizmus v boji proti Thinkerovi/Cliffordovi DeVoe neopúšťa. A optimizmus neopúšťa ani mňa, lebo verím, že táto séria neskončí nejakým hnusným cliffhangerom (ako tie predošlé). Ak by skončila, zrejme by som si opäť cez leto nervózne ohrýzala nechty, kým sa Flash vráti.

Verdikt: oficiálne potvrdená piata séria

Supergirl

Dievča z ocele prežíva na stanici CW svoju druhú sériu, celkovo však ide už o tretiu sériu seriálu Supergirl. Kara Zor-El, sesternica slávneho Kala/ Clarka Kenta/Supermana bojuje za záchranu National City (a aj sveta), pretože Reign má naprogramované, že treba tento svet zničiť. Dúfajme, že ho nezničí, aby sa aj štvrtá séria mohla odohrávať na Zemi.

Verdikt: oficiálne potvrdená štvrtá séria

Legends of Tomorrow

Je to banda tých, ktorí nikam nezapadnú, no oni si vravia si Legendy. Medzi ich obľúbené činnosti patrí zahrávanie sa s časom, robenie problémov a následne ich hasenie. Túto sériu im robí starosti démon Mallus a anachronizmy. Čo im starosti nerobí, je ich sledovanosť, ktorá je slušná (čo ma osobne prekvapuje, lebo seriál má toľko dier v deji, že by sa ani ementál nehanbil). Seriál má však aj konštantnú dávku sarkazmu a humoru a viem vám sľúbiť, že si ho ešte užijeme. A pretože finále série bude už budúci týždeň, tento seriál začína oficiálne potvrdzovať pre nadchádzajúcu sériu. Pravidelnými postavami na palube Waveridera sa v ďalšej sérii stanú John Constantine a agentka Ava Sharp.

Verdikt: oficiálne potvrdená štvrtá séria

Black Lightning

Americká stanica CW vdýchla život mnohý komiksovým postavám. Ich komiksová ponuka sa túto sériu rozrástla o Black Lightninga a preto o komiksových seriáloch stanice CW už nemožno hovoriť iba ako o „Arrowverse“. Tohtoročný nováčik, ktorý leží mimo Arrowverse si odkrútil prvú sériu a možno povedať, že celkom úspešnú, pretože postúpil do ďalšieho seriálového ročníka.

Verdikt: oficiálne potvrdená druhá séria

Zdroj: screenrant.com

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.