CW zverejnilo nové popisy seriálov na nadchádzajúcu sezónu

Aktuálne prebiehajúce seriálové sezóny pomaly finišujú a televízia CW sa rozhodla zverejniť plány na nasledujúcu sériu. Okrem nových oficiálnych popisov, ktoré dostali seriály, sa televízia vyjadrila aj k ďalšiemu veľkému crossoveru.

Pozor! Článok obsahuje aj spoilery z finálových epizód.

Supergirl

SUPERGIRL je dobrodružná akčná dráma na základe predlohy DC postavy Kary Zor-El (Melissa Benoist). Je to sesternica Supermana (Kal-El), ktorá po dvanástich rokoch skrývania svojich schopností sa rozhodla ich využívať a byť takou hrdinkou, ako bola vždy v srdci. Dvanásťročná Kara ušla za pomoci svojich rodičov zo zanikajúcej planéty Krypton, rovnako ako malý Kal-El. Ochraňovaná a vychovávaná adoptívnou rodinou, Danversovcami, vyrastala Kara v tieni jej adoptívnej sestry Alex (Chyler Leigh). Aby ochránila svoju identitu, naučila sa ovládať svoje fenomenálne schopnosti (rovnako ako jej bratranec).

Po rokoch Kara, ktorá žije v National City a stále skrýva svoje sily, je pri nehode lietadla, kedy je život jej sestry Alex v ohrození, nútená odhaliť svoje schopnosti.  Teraz Kara balansuje medzi prácou reportérky v CatCo Worldwide Media a prácou pre DEO (tajná vládna organizácia), ktorá má za cieľ ochrániť  National City (a aj celú Zem) pred diabolskými hrozbami. V DEO Kara pracuje pre J’onna J’onnzza (Martian Manhunter), po boku svojej sestry Alex a najlepšieho kamaráta Winna Schotta (Jeremy Jordan). V Karinom živote sú taktiež Cat Grant (Calista Flockhart), James Olsen (Mehcad Brooks), fotoreportér, ktorý je v noci maskovaný ochranca spravodlivosti Strážca, Lena Luthor (Katie McGrath) a Mon-El z Daxamu (Chris Wood), ktorého planétu zničil Krypton. Kara sa snaží skrotiť svoje vzťahy a rozbúrený život reportérky a jej srdce sa teší, keď letí pomedzi oblaky ako Supergirl, aby bojovala so zločinom.

Čo môžeme očakávať od tretej série?

Po finálovej epizóde môžeme s určitosťou čakať v ďalšej sérii mimozemského záporáka (pravdepodobne z Kryptonu). Pravdepodobne – v prvej sérii v kryptonskej lodi sedel obyvateľ Daxamu, čiže aj teraz sú možnosti otvorené a môže, ale aj nemusí to byť obyvateľ Kryptonu. Záhadné postavy ukladali do kryptonskej lodi niečo zabalené (pravdepodobne dieťa – ale môže to byť aj niečo iné, napr. malý vlkolak). O pasažierovi hovorili v strednom rode, takže netušíme či bude mužského alebo ženského rodu. Záporák by mal mať maximálne 35 rokov – prípadne menej, ak sa zdržal v zóne, kde neplynie čas. Nepredpokladám, že sa tak skoro dozvieme identitu tajomného pasažiera, skôr nás nechajú hádať, kto to je, ako to býva zvykom aj pri iných seriáloch stanice CW, kde sme hádali, kto je Prometheus, Savitar…

V komiksoch sa vyskytujú viacerí nebezpeční mimozemšťania, ktorí by spĺňali požiadavky na pasažiera – H’El, Black Zero, Dev-Em, Reign, Doomsday, Lar-On (toto je ten vlkolak). Asi najnepravdepodobnejší je Doomsday, ktorý sa nedávno objavil v BvS.

Osud Mon-Ela je neznámy a v kontexte nového popisu nedáva logiku. Vyzeralo to tak, že Mon-El odcestoval nielen zo Zeme, ale aj z Karinej dimenzie. Snáď ho ešte niekedy uvidíme… Vzťahy na diaľku sú ťažké, ale nie nemožné… Odborníkom na medzi-dimenzionálny vzťah sa pomaly stáva Cisco Ramon z Flasha, tak možno Kare pomôže. Kým sa tak stane, má Kara k dispozícii kamarátku Lenu Luthorovú, ktorá bola povýšená na pravidelnú postavu tretej série.

VIAC:  Seriál The Falcon and The Winter Soldier dostáva dátum premiéry

Inak, ak ste pozerali pozorne, Rhea spomenula Star City. Dúfam, že to nebola náhoda. Bolo by zaujímavé v ďalšej sérii stretnúť dvojníkov tímu Arrow…

The Flash

Barry Allen (Grant Gustin) žil normálny život ako forenzný pracovník na policajnom oddelení v Central City. Barryho život sa však navždy zmenil, keď v S.T.A.R Labs vybuchol  urýchľovač častíc, ktorý vytvoril búrku z temnej hmoty a následne jeden blesk zasiahol Barryho. Barry získal super-rýchlosť, stal sa z neho najrýchlejší človek na svete – Flash. Keď Barry použil svoje schopnosti na cestovanie časom, aby zachránil svoju matku, vytvoril alternatívnu realitu Flashpoint, čo stálo pri zrode diabolského speedstera Savitara a navždy zmenilo životy Wallyho Westa a Caitlin Snow.

S pomocou adoptívneho otca Joea Westa (Jesse L. Martin), najlepšej kamarátky a vyvolenej Iris (Candice Patton) a jeho priateľov zo S.T.A.R Labs  – Cisca Ramona (Carlos Valdez), Juliana Alberta (Tom Felton) a spisovateľa z Earth-19 H.R. Wellsa (Tom Cavanaugh) pokračuje Barry v ochraňovaní Central City pred zlými metaľuďmi.

Čo môžeme očakávať od štvrte série?

Barry odišiel za svetlom, čiže už nebude hlavnou postavou, a preto sa seriál premenuje na Kid Flash & Priatelia. 😀 Žartujem, samozrejme. Barryho by sme mali niekedy vidieť. Dôkazom toho, že Barry nezmizol nadobro, je článok v novinách, ktorý bude napísaný Iris West-Allen – a až v roku 2024 Flash zmizne. Ak sa dovtedy nič nezmení.

Finále naznačilo aj záporáka ďalšej série. Bude sa volať DeVoe a v komiksoch je známy ako Thinker (Mysliteľ). Nie je meta-človek. V komiksoch je nepriateľom predovšetkým Jaya Garricka. Clifford DeVoe je zručný hacker a zostrojil “Mysliteľskú čiapku”, pomocou ktorej dokáže ovládať myseľ a používať telepatiu.

V oficiálnom popise sa síce píše, že Flashovi pomáha aj H.R, ale nie je to taký chaos, ako pri Mon-Elovi. Pravdepodobne sa to čoskoro zmení na Harry Wells, ale z pohľadu televízie je to tak trochu jedno a to isté – herec ostane rovnaký. Popis nespomína Caitlin, takže nevedno, čo s ňou bude.

Legends of Tomorrow

Potom, ako porazili Eobarda Thawna a jeho diabolskú Légiu Skazy, Legendy čelia novej hrozbe, ktorú vytvorili svojím konaním. Tým, že navštívili moment, ktorého sa už raz zúčastnili, rozdrobili časovú os a vytvorili anachronizmy – rozptýlilo to ľudí, zvieratá a objekty naprieč časom!  Tím musí nájsť spôsob, ako vrátiť anachronizmy späť kam patria skôr, ako sa prúd času navždy rozpadne. Ale skôr ako sa Legendy vrátia do akcie, Rip Hunter a jeho novo vytvorená jednotka časových úradníkov spovedá ich metódy. Časoví úradníci sú noví šerifovia v meste a Legendy sú odvolané – kým Mick Rory nestretne jedného z nich na dovolenke v Arube. Vidia to ako príležitosť na pokračovanie svojho hrdinského cestovania časom a bez váhania sa snažia dať Legendy opäť dokopy.

Znovu sa stretávame s bilionárom Rayom Palmerom (Brandon Routh), nekonvenčným historikom-superhrdinom Nickom Heywoodom (Nick Zano) a profesorom Martinom Steinom (Victor Garber) s Jeffersonom „Jaxom“ Jacksonom (Franz Drameh), ktorí spolu tvoria metačloveka Firestorma. Keď sa spoja, Legendy spochybnia moc časových úradníkov nad časovou osou a trvajú na tom, že hoci sú ich metódy chaotické, existujú problémy, ktoré sú za právomocou časových úradníkov. Niektoré problémy môžu opraviť len Legendy.

Čo môžeme očakávať od tretej série?

Legendy sú nevypočítateľné, avšak časoví úradníci by ich mohli trochu usporiadať. Ďalšia séria určite prinesie nejaké nové komiksové postavy. Zaujímavým osviežením tímu by mohol byť napríklad Mon-El, ktorý zmizol v seriáli Supergirl.

VIAC:  Čo znamená prekvapivé cameo v seriáli WandaVision pre budúcnosť MCU?

Arrow

Po stroskotaní lode sa bilionársky playboy Oliver Queen stratil a päť rokov bol považovaný za mŕtveho, kým ho nenašli živého na ostrove v severočínskom mori. Vrátil sa do Star City, kde napravoval zlo a nespravodlivosť, ktoré spravila aj jeho rodina. Ako Green Arrow ochraňuje mesto za pomoci bývalého vojaka Johna Digglea (David Ramsey), počítačovej expertky Felicity Smoak (Emily Bett Richards), jeho sestry so špeciálnym výcvikom They Queen (Willa Holland), Quentin Lance (Paul Backthorne), vynálezcu Curtisa Holta (Echo Kellum) a jeho nových posíl: Reného Ramireza (Rick Gonzales) a metačloveka Dinah Drake (Juliana Harkavy).

Oliver konečne zabezpečil a posilnil tím boja so zločinom, keď sa neočakávaní nepriatelia z jeho minulosti vrátia do Star City, čo prinúti Olivera popremýšľať o jeho vzťahoch s členmi jeho „rodiny“. 

Arrow dostal na budúcu seriálovú sezónu nový vysielací deň – posúva sa o jeden deň, čo pre nás znamená, že ho uvidíme v piatok ráno.

Tieto popisy sú veľmi všeobecné a odhalili iba veľmi málo. Pravdepodobne sa nových oficiálnych informácii dočkáme až na letných ComicConoch.

Bude budúcu seriálovú sezónu ďalší veľký crossover?

Televízia CW plánuje aj na ďalšiu seriálovú sezónu veľký crossover. Potvrdil to Mark Pedowitz, ktorý zároveň vyvrátil možnosť, že by sa nový hrdina Black Lightning mohol stať súčasťou Arrowverse, pretože tam “momentálne neexistuje“. Televízia by radšej videla crossover oveľa skôr, pretože v tejto seriálovej sezóne bol crossover epizódou pred finále (a to nebolo šťastné riešenie). Ak to bude možné, tak crossover by mal byť na obrazovkách začiatkom novembra. Všetko však záleží od toho, či sa podarí skĺbiť harmonogramy 4 seriálov a hromady hercov.

Zdroj: Comicbook.com

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.