Dark Phoenix láka ľudí do kina posledným trailerom

Prechod X-Menov od Foxu ku Disney sa nesie v zlom svetle, vďaka, kostrbatej odozve voči zakončeniu novodobej ságy X-Menov, Dark Phoenix. Napraví posledný trailer túto mienku? Veľa ľudí sa do dnešného dňa neprenieslo cez viacmenej negatívnu odozvu z testovacích premietaní tohto filmu a pravdu povediac, ani trailery tomu veľmi nepomohli. Film budil miestami dojem zbytočnosti a doterajšie ukážky si nepočínali práve najlepšie u fanúšikov. Plus, priemerná Apokalypsa zanechala ľudí skeptickými voči ďalším pokračovaniam, a tak sa Dark Phoenix nachádza v náročnej situácii.

Samotný trailer sa vyznačuje najmä skvelými efektami, ktoré sú pre mnohých najväčším ťahákom do kina. Úroveň už o niečo stúpla, ale ten fakt, že ukážky opäť odhaľujú viac, ako by mali, trocha odrádza od návštevy kina. Prakticky celú zápletku máte krásne usporiadanú v traileroch, a tak ostáva len málo vecí, s ktorými by mohli v tejto oblasti prekvapiť.

Na druhej strane tu máte zasa ten fakt, že s týmito hercami sa v daných rolách viackrát nestretnete, a aj keď Apokalypsa pokazila prestíž tejto ságy a veci s Dark Phoenix tiež nevyzerajú práve ružovo, treba podotknúť, že sme sa dočkali jedných z najlepších kastingových rozhodnutí vôbec a duo Fassbender ako Magneto a McAvoy ako Xavier predstavujú priam ikonických oponentov. O tomto čase sa môžu pokojne dorovnať s McKellenom a Stewartom, ktorí odviedli kus skvelej práce na pôvodnej trilógii.

Jednoducho, zažili sme skvelé časy aj pri tejto novej adaptácii, a tak možno ešte väčším ťahákom do kina je to, že takúto zostavu už neuvidíme. Na režisérskej stoličke vymenila kontroverzného Singera iná osoba, ktorá taktiež veľkú časť svojej kariéry venovala našim obľúbeným mutantom. Reč je o Simonovi Kinbergovi, ktorý doposiaľ skôr sedel za “písacím strojom”(čo nakoniec robil aj teraz) ako na pozícii režiséra, ale s najnovším prídavkom Dark Phoenix sa veci zmenili. Teda za týmto filmom stoja ľudia, ktoré tieto postavy milujú, a hoci výsledok nevyzerá až tak sľubne, predsa len, by sa malo oplatiť zájsť do kina na rozlúčku. Dajte nám vedieť v komentároch, čo si o tom myslíte vy.

Film X-Men: Dark Phoenix zavíta do lokálnych kín 6.júna 2019.

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.