DC pripravuje animovaný film Red Son

Čo by sa stalo, keby malý Kal-El nepristál v Kansase, ale v komunistickom Rusku? Odpoveď prináša komiks Superman: Red Son. Počas ComicConu v San Diegu bolo oznámené, že sa dočkáme animovaného filmu. Už pred dvomi rokmi sa špekulovalo, že spracovanie komiksu Red Son pripravuje Warner Bros, avšak vo filmovej podobe. Zatiaľ sa tak nestalo – a vlastne sa filmová verzia už ani nespomína (resp. ja som ju nepostrehla).

Komiksový príbeh, odohrávajúci sa v troch komiksových zošitoch, ukazuje alternatívny príbeh Supermana na Earth-30. Malý Kal pristál na ukrajinskej farme, a keďže bol vychovávaný v 50. rokoch minulého storočia (teda v Sovietskom zväze), jeho hodnoty sú, pochopiteľne, iné. No niektoré veci sa ani v alternatívnom spracovaní nemenia – napr. Superman pracuje ako novinár v novinách Pravda, bojuje za spravodlivosť a pod. Avšak boj za spravodlivosť samozrejme z komunistického uhla pohľadu – Superman je vykreslený ako šampión, ktorý bráni záujmy obyčajných robotníkov.

Bojuje nikdy nekončiaci boj za Stalina, socializmus a medzinárodnú expanziu Varšavskej zmluvy. Rúškom tajomstva sú zahalené mená jeho rodičov, tie sú totiž “top secret”. Príbeh okrem Supermana hovorí aj o ďalších komiksových hrdinoch, ako je Batman, Wonder Woman, Green Lantern, a samozrejme, záporák Alexander “Lex” Luthor, ktorý je v tomto komikse považovaný za jedného z najinteligentnejších Luthorov v komiksovom multiverse.


Superman z tohto obrázku nie je len počítačová animácia – ide o figúrku dostupnú na stránke Sideshow (na stránke majú viac obrázkov)

Alternatívne spracovanie Supermanovho života nie je prvým alternatívnym zobrazením DC komiksov. Už minulý rok sme mali možnosť vidieť v animáku Batman: Gotham by Gaslight Viktoriánsku éru a vyčíňanie Jacka Rozparovača.

Superman: Red Son zatiaľ nemá presný dátum premiéry, no očakáva sa, že by to mal byť prvý film z DC Universe animovaných filmov v roku 2020. Ďalšie dva animované filmy budú Justice League Dark: Apokolips War a Superman: Man of Tomorrow.

zdroj: screenrant.com

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.