Deadpool 2 príde do kín o niečo skôr, horroroví New Mutants sa odkladajú, tak ako aj Gambit

Áno, áno. Veľa ľudí srší nedočkavosťou už len pri pomyslení na to, že náš obľúbený žoldnier s “podrezaným jazykom”, Deadpool, sa tohto roku vráti vo svojom pokračovaní a informácia o skoršej premiére dozaista poteší každého, no to isté sa nedá povedať aj o titule New Mutants či Gambitovi. 

Bez akéhokoľvek zdržovania rovno začneme s Deadpoolom. Plánovaný dátum premiéry sa datoval na 1.júna 2018, avšak ten sa posunul o dva týždne dopredu, a tak sa Wade Wilson vráti na strieborné plátno už 18.mája 2018, pričom konkurenciu mu bude v daný týždeň robiť horrorová snímka Slender Man a o týždeň na to Han Solo. To bude ešte zaujímavý boj o prvú priečku v Box office.

Teraz sa presúvame k tým horším správam. Nenápadný, no pritom veľmi ambiciózny titul, New Mutants, od Josha Boona sa odkladá až na rok 2019. Pôvodný dátum vydania bol 13.apríl 2018, avšak teraz je z toho už 22.február 2019, čo je veľká škoda. Obzvlášť pre fakt, že tohtoročná nádielka filmov podľa komiksovej predlohy sa nesie najmä vo veľkolepom(Infinity War) a humornom štýle(Deadpool 2, Ant Man and the Wasp). New Mutants mali pôvodne priniesť čerstvý závan niečoho nového, v tomto prípade horrorovú atmosféru, ktorá by dokázala skvelo utvoriť kontrast na filmovom trhu v rámci svojho žánru(alebo univerza, ak mám byť konkrétnejší). No o úrovni tohto filmu sa zjavne presvedčíme až o rok.

Nejde o nič prekvapujúce, ale aj tak to stojí za zmienku. Gambit, s Channingom Tatumom v hlavnej úlohe, je opäť odsunutý, tentokrát zo 14.februára 2019 na 7.júna 2019. Ako dôvod odsunu sa uvádza tón filmu, ktorý je “veľmi humorný, keďže sa točí okolo lúpeže” a film si vraj má lepšie poradiť ako letný Marvelácky film. No mimo to, niet pochýb o tom, že výrazný vplyv na to má aj odchod Gora Verbinskeho(Piráti z Karibiku), ktorý bol poslednou osobou, ktorá zastávala post režiséra, avšak o tomto čase tomu už tak nie je. Film si prešiel pekelne náročnou predprodukciou, tak snáď bude ďalší dátum definitívny, vrátane nového režiséra po tých všetkých osobách, ktoré sa na tomto poste vystriedali(Doug Liman, Rupert Wyatt a už aj Gore Verbinski).

Zdroj: collider.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.