DeVoe zrejme chystá Flashovi veľké prekvapenie!

Druhá epizóda seriálu The Flash bola veľmi, veľmi zaujímavá. Čítajte, len ak ste videli epizódu číslo 2. – Mixed Signals.

V tohtotýždňovej epizóde sa toho dialo mnoho, no začnime po poriadku. Seriály FlashArrow začínajú byť zaujímavo prepojené. A to aj v celkom nečakaných situáciách. Barry a Iris na terapii zbadali na stole noviny so šokujúcim odhalením (síce niečo bolo naznačené už na konci minulej epizódy Arrowa). Nápis v novinách je jasný: Arrow je starosta Queen.

V epizóde bol spomenutý aj „Babel protocol“. Cisco Ramon do nového obleku zabudoval sebadeštrukciu – ak by sa Barry stal zlým (čo sme tak trochu v seriáli už videli, však Savitar?). Keď sa človek začne hrať na Boha, je potrebná záchrana – presne tak, ako to bolo v komiksoch. Išlo o odkaz na známu komiksovú zápletku JLA: Tower of Babel, kde sa v podobnej situácii ocitol Batman. Cisco skrátka myslí na všetko.

No najväčším prekvapením bola záverečná scéna (ako inak), kde DeVoe na počítači ukázal, že Kilg%re je jeho „domáci maznáčik“ a svoju zbierku ešte plánuje rozšíriť. Vyzerá to tak, že sa Flashovi blížia ťažké časy. Je totiž pravdepodobné, že DeVoe zoskupuje spoločenstvo známe ako Injustice Society.

Po rozhodnutí producentov, že tohtoročným záporákom nebude speedster je celkom logické, že DeVoe nebude na Flasha sám. Predsa len, poraziť jedného záporáka je Flashova bežná denná superhdinská dávka. Ale celý tucet? To znie ako naozajstná výzva.

Kto je to Injustice Society?

V komiksoch je Injustice Society prezentovaná ako zoskupenie zloduchov, ktorí sú proti Justice Society of America (tú už poznáme zo seriálu Legends of Tomorrow). Medzi členov Injustice Society patrí mnoho záporákov, napr. Vandal Savage (opäť známy z Legends of Tomorrow), ale patrí k nim aj Thinker a.k.a Clifford DeVoe. V seriáli Flash to začína vyzerať, že Thinker nie je členom Injustice Society, ale zakladateľom. Inak si totiž neviem vysvetliť jeho plánovanie dvanásťčlennej zbierky zloduchov.

Zdroj: screenrant.com

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.