Disney navýšilo ponuku kúpy spoločnosti 21st Century Fox na 71,3 miliárd dolárov

Pamätáte si ešte, ako minulého roku malo Disney odkúpiť 75% akcií spoločnosti 21st Century Fox za 66,1 miliárd dolárov? No to už viackrát neplatí a veci sa majú trocha inak.

Prvá významná vec, ktorá sa odohrala v priebehu minulého týždňa, bolo navýšenie ponuky na kúpu zo strany spoločnosti Comcast. Návrh stál až vo výške 65 miliárd dolárov, a samozrejme, nie je v tom ešte zarátaný dlh spoločnosti 21st Century Fox. Ten sa v časoch vyjednávania s The Walt Disney Company pohyboval niekde vo výške 13,7 miliárd dolárov.

Avšak Disney muselo prísť s ďalšou ponukou, aby si udržalo svoju dominantnosť v kúpe. A tak prišiel návrh vo výške 71,3 miliárd dolárov, no pokiaľ zoberieme do úvahy aj to spomínané zadĺženie, tak Disney by táto kúpa vyšla približne na 85,1 miliárd dolárov. Áno, čítate správne. “By vyšla” je zámerná voľba slov, pretože ešte nemusí ísť o finálnu ponuku. Aj keď Fox označujú túto ponuku za oveľa lukratívnejšiu a pre nich flexibilnejšiu, tak to ešte neznamená, že neprijmú vyšší finančný návrh. Spoločnosť Disney je sebavedomá s týmto návrhom a predpokladajú, že veci sa už nepohnú. Predsa len, o tomto čase môže karty zamiešať už iba Comcast, pre ktorých by bolo ďalšie navyšovanie ponuky viac ako nevýhodné.

Pochopiteľne, ešte stále sa môže zapojiť nejaká “tretia strana”, no v takto rozohranej partii sa to veľmi očakávať nedá. Mohol by som ešte ďalej písať o tom, ako veľmi to ovplyvní hodnotu akcií, majetkov jednotlivých spoločností a ďalších aspektov tejto kúpy po zvýšení návrhu, no to by boli iba dlhé odseky o premiešavaní financií a iných nadbytočných rečí. Pre nás je najdôležitejšia tá správa, že naše obľúbené komiksové postavy sú o krok bližšie k svojmu právoplatnému domovu. V prípade, že sa ešte ľady pohnú, budeme vás o tom informovať.

UPDATE:

Tak a je to oficiálne potvrdené. Majitelia akcií spoločnosti 21th Century Fox sa po hlasovaní spoločne dohodli na predaji akcií spoločnosti Walt Disney a pre filmových fanúšikov sa otvára úplne nová etapa blockbusterov.

Zdroj: bloomberg.com, comicbook.com, screenrant.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.