Disney si stojí za svojím rozhodnutím a nehodlá opätovne najať Jamesa Gunna

Jedna z najkontroverznejších tém posledných týždňov dospela k svojmu záveru a Gunnovi prívrženci nadšení nebudú.  Všetky patálie ohľadom toho, prečo sa Gunn už nezúčastní na tvorbe žiadneho titulu z MCU sme vysvetlili v predchádzajúcom článku, no pevne veríme, že o tomto čase sú s danou situáciou snáď všetci stotožnení. Predsa len, jediné reálne novinky zo strany Disney, ktoré adresovali MCU, sa týkali prevažne iba Gunna a veľakrát išlo viacmenej o nepotvrdené fámy či domnienky zainteresovaných osôb.

Údajne sa Kevin Feige(hlava Marvel Studios) pokúšal zachrániť Gunna a jeho verziu GOTG Vol.3 päť minút pred dvanástou, avšak nič z toho nevzniklo a teraz sa Feige dokonca prikláňa k rozhodnutiu spoločnosti Disney a pokladá ho za správne. Podľa magazínu Variety sa Gunn mal opäť zísť s Alanom Hornom(osobou, ktorá ho oficiálne vyhodila), aby všetko prebrali, no Horn zjavne nebol dostatočne presvedčený, a tak James druhú šancu už nedostane. Dostávame sa do veľmi zaujímavej situácie, no pritom ide o výsledok, ku ktorému mohol ktokoľvek dospieť.

Alan Horn

Taká obrovská spoločnosť, akou The Walt Disney Company je, vyžaruje určitú autoritu, a keď raz urobí nejaké rozhodnutie, tak zvrátenie tohto rozhodnutia by pre nich zanechalo možno aj oveľa horšie následky, ako jeho zachovanie. Prejavy nespokojnosti budú odteraz už len pribúdať a ktovie, do akej miery to všetko zájde. Teda režisérsku stoličku zaberie niekto iný, avšak scenár sa momentálne vôbec nespomína, i keď dá sa očakávať, že v záujme vytvorenia vlastného filmu si Gunnov nástupca bude musieť vykonať niekoľko zmien, ak náhodou nezahodí celý scenár. V prípade, že by nastala tá druhá alternatíva, je dosť možné, že by sa plánovaný začiatok natáčaniafebruár 2019, mohol posunúť o niekoľko mesiacov, čím by sa posunula aj samotná premiéra filmu.

V otázke je aj obsadenie tohto pokračovania, keďže predstaviteľ Draxa, Dave Bautista, sa už dlhšiu dobu oháňa s tým, že svojvoľne odstúpi, pokiaľ nebude použitý Gunnov scenár. Je tu aj taká možnosť, že niekoľko členov Strážcov by ho mohlo nasledovať, no nateraz sa nič viac nedozvieme. Prach sa pomaly usádza a s týmto rozhodnutím si bude musieť viacero osôb správne uložiť veci v hlave, lebo v opačnom prípade by sme sa ešte len mohli dočkať zaujímavého vývoja situácie. Nechajme sa prekvapiť.

Zdroj: variety.com, cosmicbooknews.com

 

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.