Do kín mieri Code 8

Stephen Amell (Arrow) a Robbie Amell (The Flash) ešte v roku 2016 ohlásili “záhadný scifi projekt” s názvom Code 8. Vtedy sa obaja bratranci o projekte vyjadrovali opatrne, no teraz je už isté, že sa ich spoločný projekt dostane do kín. Poznáme podrobnosti.

Code 8 je spoločný filmový projekt Stephena a Robbieho Amellovcov, ktorý si prešiel strastiplnú cestu. Tento scifi triler vznikol vďaka crowdfundingu na platforme Indiegogo. Pôvodne plánovali vyzbierať 200 000 dolárov, no skončili na čiastke 2,4 milióna, čo je viac ako desaťnásobok ich predpokladaného rozpočtu. Film je v produkcii Colony Pictures v spolupráci s Telefilm Canada, Lane E Productions, Fyzz Facility a Ontario Creates. Okrem Amellovcov sa na filme podieľali aj Lee Kim, Mary Anne Waterhouse, Pare, Cynthia Guidry, Lainie Guidry, Sascha Penn, Wayne Marc Godfrey a Robert Jones.

Code 8 sa dostal pod ochranné krídla filmového distribútora Vertical Entertainment a už sa v súčasnosti plánuje, kedy sa film dostane do kín. Konkrétny dátum nie je známy, špekuluje sa, že by to mohlo byť niekedy koncom tohto roku. Distribútor sa vyjadril, že s vysielacími právami nepočíta v Kanade, Nemecku, stredom východe, Číne, Japonsku, Malajzii, Filipínach, Singapure, Južnej Kórei, Thajsku, Indonézii, Taiwane, Hong Kongu a Rusku. Uvidíme, ako to bude u nás.

O filme

Scenár k filmu Code 8 napísal Chris Pare. Dej filmu sa odohráva vo svete, kde 4% populácie má nadľudské schopnosti. Avšak, namiesto toho, aby z nich boli superhrdinovia, sú utláčaní, polícia ich zatýka. Connor Reed (Robbie Amell) je silný a “energický” mladík, ktorý má problém zaplatiť účty jeho chorej matky. Aby získal peniaze, pridá sa ku kriminálnikom, ktorých vedie Garrett (Stephen Amell), ktorý ho učí, ako použiť jeho sily na čoraz nebezpečnejšie kriminálne skutky. Sung Kang (Fast & Furious) a Greg Bryk (Ad Astra) taktiež hrajú vo filme.

Trailer:

Zdroj: deadline.com

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.