Do superhrdinskej CW rodiny sa možno pripojí Black Lightning

Začalo to Arrowom. Pridal sa Flash a Legendy. A potom Supergirl. CW sa v lete vyjadrila, že štyri superhrdinské seriály stačia. Dnes sa už veci majú inak – televízia si objednala pilotnú epizódu nového seriálu.

Pred časom začal producent Greg Berlanti pracovať na novom projekte Black Lightning. Pilotný diel si mala objednať televízia FOX, avšak v posledných dňoch sa situácia zmenila. Hovorilo sa – najskôr potichu, potom aj verejne – že preň  FOX nemá miesto. A tak sa začalo klebetiť, že by seriál mohla prichýliť stanica CW. Nebolo treba dlho čakať, klebety sa už po pár dňoch zmenili na potvrdené informácie. Televízna stanica CW si oficiálne objednala pilotnú epizódu seriálu Black Lightning. Spolupodieľať na produkcii pilotu sa budú Mara Brock Akil, Sarah Schechter a Salim Akil.

Čo to znamená? Že Greg Berlanti má u nich zrejme veľkú dôveru. Nie každý producent sa môže pochváliť 5 seriálmi (4 superhrdinské + Riverdale). To je celkom slušná porcia.

A čo potenciálne crossovery? Crossovery sú už neoddeliteľnou súčasťou superhrdinských seriálov na CW. Greg Berlanti sa vyjadril (ešte keď mal byť Black Lightning pre FOX) že seriál sa nedočká crossoveru s Arrowverse. Avšak, ak televízia CWkúpi celú sériu seriálu, je veľmi nepravdepodobné, že by si príležitosť crossoveru v televízii nechali ujsť. Superhrdinské tímy sú zaujímavé… A crossovery zvyšujú sledovanosť.

Kto je Black Lightning?

Jefferson Pierce bol jedným z prvých afromerických superhrdinov. V komiksoch ide o bývalého olympionika, ktorý ovláda bojové umenia a rozhodol sa postaviť na stranu spravodlivosti. V starších komiksoch je to len obyčajný človek bez schopností, ktorý má opasok, čo dokáže robiť elektrické výboje – blesky, v novších je táto schopnosť pripisovaná jeho metaľudskému génu. Koľko elektriky dokáže vygenerovať, nevedno, no v jednom z komiksov jej bolo dosť na to, aby to znovu naštartovalo Supermanovo srdce. Jefferson Pierce mal v samostatných komiksoch pomerne málo priestoru, viac sa objavoval ako vedľajšia postava. V DC Universe mal česť aj s postavami ako Green Arrow a Mister Terrific.

Zdroj: comicbook.com

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.